Moskva: Trumpi keeldumine USA väed Iraagist välja viia on märguanne

"Liidusuhe USA-ga näeb vaid väliselt välja romantilise koostööna väärtuste, rahu ja demokraatia nimel," märkis Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Moskva: Trumpi keeldumine USA väed Iraagist välja viia on märguanne (3)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Liidusuhe USA-ga näeb vaid väliselt välja romantilise koostööna väärtuste, rahu ja demokraatia nimel," märkis Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov. 

Kossatšov arvab, et USA presidendi Donald Trumpi avaldus, et USA ei vii väge Iraagist ära enne, kui Bagdad korvab USA alalisele sõjaväebaasile tehtud kulutused, võib pidada üheseks märguandeks kõigile USA liitlastele, vahendas BNS. 

"See on Washingtonist ühemõtteline märguanne kõikidele teistele liitlastele, kelle juures USA-l baase on. Liidusuhe USA-ga näeb vaid väliselt välja romantilise koostööna väärtuste, rahu ja demokraatia nimel," kirjutas Kossatšov Facebookis. 

"Kui panna see proovile mänguga, mis ei käi USA reeglite järgi, tuleb muinaslool hoopis teistsugune lõpp - liitlaste iseseisvuse eiramine, trahvid ja sanktsioonid allumatutele, kooskõlastamata jultunud ähvardused vastalistele, mis hirmutavad vastumeetmetega seejuures mitte mingeid üleastumisi toime pannud liitlasi," kirjutas senaator. 

Ta märkis samuti, et aeg näitab, kas Iraagi kurb kogemus saab õppetunniks USA teistele liitlastele, näitab aeg.

"Esialgu on tõeliseks pettumuseks Euroopa suurriigid - väljavaade, et EL määratleks end tegeliku toimijana maailmas, lasti sedapuhku tõepoolest käest. Kuid loodetavasti sunnivad ühepooluselise maailma tõmblused praegu võpatama väga paljusid, sh Euroopa-Atlandi laanes," rõhutas Kossatšov.

Trump ähvardas eile Bagdadit seninägematute sanktsioonidega, kui Iraagi valitsus peaks nõustuma parlamendi üleskutsega saata Ühendriikide väed riigist välja.

"Kui nad paluvad meil lahkuda ja kui me ei tee seda sõbralikul alusel, kehtestame neile sanktsioonid, mille sarnaseid nad ei ole varem näinud," lausus USA president. "Iraani-sanktsioonid paistaksid nende kõrval mõnevõrra taltsad."

Presidendi sõnul USA ei lahku, enne kui talle on makstud sõjaliste investeeringute eest Iraaki aastate jooksul.

Ühendriikidel on Iraagis äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastasel missioonil umbes 5200 sõdurit.

Iraagis tegutseb ka 500-meheline NATO väljaõppemissioon, mis on peatanud pärast Soleimani tapmist väljaõppe andmise, kuid on kinnitanud, et missioon jätkub.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...