Mupo: viige oma seisev ja parkimiskohti kinni hoidev autoromu juba täna täiesti tasuta ära

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet tervitab jäätmetekke vähendamise nädala keskmesse tõusnud ettevõtmist – kõik romud tänavalt ja hoovist ära.

Pilt: Mupo

Mupo: viige oma seisev ja parkimiskohti kinni hoidev autoromu juba täna täiesti tasuta ära

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet tervitab jäätmetekke vähendamise nädala keskmesse tõusnud ettevõtmist – kõik romud tänavalt ja hoovist ära.

4images

Nimelt viivad Eesti Autolammutuste Liit ja Kuusakoski AS kuni 2. detsembrini kõik kasutult seisvad autoromud, olenemata nende asukohast täiesti tasuta ära.

"Munitsipaalpolitseile teeb see suurt rõõmu, sest Tallinna tänavad, eriti magalarajoonid on hüljatud, lagunevaid või avariilisi ning keskkonnale ohtlikuks muutunud autosid täis," ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli. Tema sõnul on linnaosades töötavad mupo inspektorid romudega intensiivselt tegelenud juba üle aasta ning kõige problemaatilisemates  n ö magalarajoonides - Lasnamäel, Mustamäel ja Haaberstis on suudetud päris palju puhastustööd teha. Ainuüksi möödunud aastal suudeti linnapildist likvideerida orienteeruvalt 150-200 keskkonnale ja ümbrusele ohtlikku romu ja seda paljuski omanike teavitamise abil.

"Teateid parkimiskohti kinni hoidvatest romudest tuleb meile praktiliselt iga päev, aga siin tuleb vahet teha kas auto on romu või lihtsalt pikemat aega paigal seisnud. Romuks võib nimetada sõidukit, millel puuduvad mehaanilised osad, kereosad või autoklaasid ja rattad. Seega, iga sõiduk ei ole koheselt romu, kui ta on kauem seisnud. Sellist nõuet ei ole, mis paneks piirangu kui kaua võib sõidukit parkida ühe kohapeal avalikus linnaruumis" selgitas Uudeväli.

"Tihti on nii, et meile laekub avaldus romu kohta ja kui inspektor sõiduki tausta uurima hakkab, siis selgub, et auto on vaid pikemat aega paigal seisnud ja tegu ei ole romuga. Ja veel üks oluline teema - juhime omanike tähelepanu, et kui te müüte oma sõiduki ostu-müügi lepingu alusel, siis tuleb sõiduk koheselt ümber vormistada uue omaniku nimele, et vältida edaspidiseid võimalikke ebameeldivusi".

Eesti Autolammutuste Liidu juhatuse esimees Riho Seppeti sõnul on tasuta äraveo kampaania osutunud ootamatult populaarseks ja seda eriti maapiirkondades. "Meie eesmärk on võimalikult palju puhastustööd teha. Mööda linna ja maakohti ringi sõites on autoromusid näha igal pool. Praegu, enne talve tulekut on just õige aeg kätte võtta ja lasta autoromu ära viia. Kiiret tegutsemist!"

Lisainfot saab Kuusakoski tasuta lühinumbrilt 13660 või Autolammutuste Liidu telefonilt 51 88 213.

Laadimine...Laadimine...