Mustamäe tunnustas linnaosa noori

"Selle asemel et endamisi toriseda – tee häält, küsi küsimusi, algata, mõtle kaasa, protesti!" soovitas noortele Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Pilt: Mustamäe LOV

Mustamäe tunnustas linnaosa noori

Toimetaja: Moonika Tuul

"Selle asemel et endamisi toriseda – tee häält, küsi küsimusi, algata, mõtle kaasa, protesti!" soovitas noortele Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

29. novembri õhtul oli Mektory aktiivsete ja säravate noorte päralt – tunnustati Mustamäel silma paistnud noori. Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats meenutas üritust avades president Lennart Meri sõnu, kes on öelnud, et noored lähevad elust läbi nagu nuga võist.

"Hästi mugav on käed rüpes istuda ja anonüümselt klaviatuuri klõbistades vinguda," ütles Laats. "Aga selle asemel et endamisi toriseda – tee häält, küsi küsimusi, algata, mõtle kaasa, protesti! Kui tahad, et midagi saaks sinu jaoks paremaks, siis pead sellesse ise panustama, mitte ootama, et keegi teine teeb seda sinu eest. Loo ise endale see koht, kus sina tahad elada. Ära ole vatt, kes võile kallale läheb. Sinul on võim, sest sina oled nuga!"

 Laatsil jagus häid sõnu ka Mustamäe Avatud Noortekeskuse juhataja Julia Tiido ning "Ellujääjate" programmi koordinaatorite Kati Orgmetsa ja Liis Terase aadressil, kes hoiavad silma peal ja kätt pulsil linnaosa noorte tegemistel.

Tunnustusüritusel jagati auhindu välja mitmes kategoorias, nominente oli palju ja rebimine tihe. Tiitli Tegus noortegrupp 2018 pälvis Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilasesindus, Mustamäe Aktiivne osaleja 2018 Lennart Mathias Männik, Noor talent kaunites kunstides Ilia Rotar, Noor algataja Kati Saulin ning Noor talent spordis Valter Eric Viisel. Tiitli Mustamäe Hea Idee 2018 vääriliseks arvati Mustamäe noortenõukogu, MANKi eripreemia pälvis noortekeskuse silmarõõm ja hingepai, 12-aastane Nikita Sofjakov ning Mustamäe Linnaosa Valitsuse eripreemia suurepärase koostöö eest Tallinna 53. Keskkool.

Esmakordselt kuulutati tänavu välja ka Mustamäe Aasta noor, kelleks valiti üksmeelselt Tallinna 32. Keskkooli abiturient Ketrin Kastehein, kelle tutvustamiseks tuli kasutusele võtta lausa ülivõrdeid: "Mustamäe aasta noor 2018 juhib alates 2018. aasta sügisest kooli aktiivi, panustas tugevalt Tallinna 32. Keskkooli "Aasta kooli" tiitli võitmisse, suuresti tänu temale valiti Tallinna õpilasesinduse konkursil just meie aktiiv parimaks. Ta on mitmete kooli algatuste, suursündmuste, kontsertkavade kaasautor – medalikandidaat, kes jaksab kooliellu panustada samaväärselt ja teeb kõike südame, pühendumise, põhjalikkuse, loovuse ja hoolivusega. Ta panustab kogukonda ka kooliväliselt, juba teist aastat annab ta lasteaias tantsulise iluvõimlemise trenne. Tüdruk õpib 12. b klassis, keskkonna- ja majanduse õppesuunal. Eelmisel aastal lõi ta õpilasfirma, millest nüüd arendab ta reaalset ettevõtet, mis vahendab noorte poolt pakutavaid teenuseid. Samuti on tüdruk üle-eestilises noorteorganisatsioonis, mis aitab luua noortele, kes elavad maal, rohkem võimalusi vaba aja veetmiseks. Korraldab seal erinevaid väljasõite, laagreid ja sündmuseid. Oma suve veetis ta USAs noortevahetusprogrammis, tutvumaks teiste kultuuridega."

"Palju õnne auhinnatutele! Tuhat tänu teile kõigile, noored – ja kõrget lendu!" soovis Laats.

Laadimine...Laadimine...