Mustpeade maja avab hooaja Helena Tulve uudisteosega

Tallinna filharmoonia juhatab oma hooaja sisse muusikarongkäiguga Mustpeade majja, samuti Itaalia tõusva klaveritähe Alberto Ferro ja Helena Tulve uudisteosega "Tundmatuis vetes".

Pilt: Scanpix

Mustpeade maja avab hooaja Helena Tulve uudisteosega

Kai Maran

Tallinna filharmoonia juhatab oma hooaja sisse muusikarongkäiguga Mustpeade majja, samuti Itaalia tõusva klaveritähe Alberto Ferro ja Helena Tulve uudisteosega "Tundmatuis vetes".

Tallinna kammerorkestri algava hooaja avakontserdi annab 3. oktoobril algusega kell 19 Euroopa klaverimaailma tõusev täht Alberto Ferro, viimatise maineka rahvusvahelise Telekom Beethoveni konkursi võitja. Võit Ludwig van Beethoveni sünnilinnas Bonnis on seda hinnatavam, et Ferro pälvis esimese preemia kõrval ka publikupreemia. "Alberto Ferro on üdini muusik ja muusikainimene, tema mängulaad on energiline, ehe ja siiras, ilma kunstliku bravuurita," rääkis Tallinna filharmoonia kunstiline juht Risto Joost. "Aus ja tundeline väljenduslaad ongi kõige olulisem."


22-aastane Itaalia pianist annab Mustpeade maja Valges saalis nii soolokontserdi kui ka ühise kontserdi koos kammerorkestriga Risto Joosti juhatusel.


Kammerorkestri uue hooaja esimesel kodusaali-kontserdil 4. oktoobril tuleb Joosti sõnul esiettekandele kodumaine uudisteos. "Mängime Mendelssohni Keelpillisümfooniat nr 1 C-duur ja Mendelssohni Klaverikontserti nr 1, kus solistiks Alberto Ferro," ütles Joost. "Lisaks on meil Helena Tulve tšellole ja kammerorkestrile kirjutatud uudisteose "Tundmatuis vetes"  maailma esiettekanne, seal on solistiks esimest juubelit tähistav Leho Karin, ning lõpetuseks Beethoveni Sümfoonia nr 1."


Eesti muusika edendamine on Joosti sõnul Tallinna filharmoonia eesmärk. "Oleme eesti muusikat tellinud ja esitanud igal hooajal, peame seda oma missiooniks," nentis Joost. "Jätkuvalt tihe on koostöö Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia kammerkooriga. Ees ootab tihe reisigraafik Budapestist ja Pariisist Ameerikani, kus esineme näiteks Los Angeleses, New Yorgis ja Santa Barbaras."
30. septembril avab Tallinna filharmoonia Mustpeade majas hooaega tutvustava tasuta perepäeva. See algab kell 12 Vabaduse väljakult muusikalise rongkäiguga mööda Harju tänavat üle Raekoja platsi Pikale tänavale Mustpeade majja. Külalistele esinevad Tallinna kammerorkestri ja TAFF Clubi muusikud, äsja juubelihooaja lõpetanud kammerorkestrist on üleval näitus.


Maja uksed ja kohvikud on külalistele avatud kuni kella 16. Lapsi ootab muusikast inspireeritud viktoriin, võitjate vahel lähevad loosi uue hooaja piletid. Päeva lõpetab soovikontsert. Paljud Tallinna kammerorkestri ja TAFF Clubi kontsertide piletid on perepäeval ja ka hooaja avanädalal müügis soodsamalt.


Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril kell 14 annab Tallinna kammerorkester tasuta kontserdi teletorni kinosaalis, dirigeerib Risto Joost. Kinos Artis saab 2. oktoobril kell 19.30 vaadata Jaanus Nõgistol ja Toomas Lepal valminud Risto Joosti portreefilmi esilinastust.

 

 

 

 

Beethoven, Chopin ja Prokofjev


• 3. oktoobril kell 19 esineb Alberto Ferro soolokontserdiga Mustpeade maja Valge saali Steinwayl. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Ferenc Liszti, Ludwig van Beethoveni, Frédéric Chopini ja Sergei Prokofjevi looming. Pilet maksab 20, sooduspilet 15 eurot.


• 4. oktoobril kell 19 astuvad rahva ette Alberto Ferro klaveril, Leho Karin tšellol ja Tallinna kammerorkester dirigent Risti Joosti juhatusel. Kavas Felix Mendelssohn Bartholdy ja Ludwig van Beethoveni teosed ning Helena Tulve tšellole ja kammerorkestrile kirjutatud teose "Tundmatuis vetes" maailma esiettekanne. Pilet maksab 20 eurot, sooduspilet 15 eurot.


• Piletid on müügis Piletilevis.

Laadimine...Laadimine...