Mustpeade Maja saab uue Steinway kontsertklaveri

Pianistid ja muusikapedagoogid Ivari Ilja ja Kalle Randalu valisid täna Hamburgis Steinway & Sons klaveritehases välja Steinway D mudeli klaveri, mis jõuab septembri keskpaigaks Tallinnasse Mustpeade Maja käsutusse.

Pilt: Erakogu

Mustpeade Maja saab uue Steinway kontsertklaveri

Pianistid ja muusikapedagoogid Ivari Ilja ja Kalle Randalu valisid täna Hamburgis Steinway & Sons klaveritehases välja Steinway D mudeli klaveri, mis jõuab septembri keskpaigaks Tallinnasse Mustpeade Maja käsutusse.

Vanalinna üks esinduslikumaid hooneid ja kontserdipaiku Tallinna Mustpeade Maja saab enam kui sajakonna Eesti eraisiku ja ettevõtte annetuste toel septembris uue Steinway D kontsertklaveri.  Maailma tippklassi kuuluv Steinway klaver peaks aitama tõsta ajaloolise Mustpeade Maja väärtust eeskätt kontserdipaigana.

Pianist Ivari Ilja leiab, et Mustpeade Maja Valge saal saavutab tänu uuele Steinway kontsertklaverile lõpuks ometi professionaalse dimensiooni ja muutub nõuetele vastavaks kontserdipaigaks. "Imekaunile ja suurepärase akustikaga saalile lisandub ka kõrgetasemeline klaveriheli," lisas Ilja. 

Enam kui 158 000 eurot maksva klaveri hinnast 50 000 eurot moodustavad kommunikatsioonibüroo Corpore "Tööjuubel 20" raames kogutud vahendid. Tegemist on ühe suurema ühekordse eraannetusega Eesti kultuurielu arendamiseks. Steinway ostu näol on tegu Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi, maestro Eri Klasi ja paljude Eesti muusikute unistusega.

Klaver hakkab kuuluma Tallinna Filharmooniale ning Corporega sõlmitud lepingu järgi sihtotstarbeliselt paiknema Tallinnas Mustpeade Majas. Eri Klas ja Corpore juhataja Meelis Kubits on kultuuridiplomaatia arendamiseks loodud SA Mister X asutajad, mis oli annetuse formaalne koguja ja mille arvelt kanti juunikuus Tallinna linna arvele 50 000 eurot. Kõigi annetajate nimed fikseeritakse Mustpeade Majja paigaldatavalt tänutahvlil. Klaveri ostuks vajaliku ülejäänud raha eraldas Tallinna Linnavalitsus.

Eri Klasi sõnul on ta veendunud, et Steinway klaver toob Mustpeade Majja hulgaliselt uusi kontserdikülastajaid ja aitab kinnistada hoone ainulaadset positsiooni Eesti kultuuriloos.

"Ühtlasi avaldan ma lootust, et niivõrd suure ja laiapõhjalise ühiskondliku kandepinnaga toetajate ring aitab ka otsustajatel aru saada, et Mustpeade Maja peab olema avalikkuse teenistuses. Avaldan tänu igale toetajale selle fantastilise aktsiooni ahelas ja kutsun kõiki muusikasõpru külastama Mustpeade Majas toimuvad kontserte," sõnas Klas.  

Corpore juhataja Meelis Kubitsa sõnul on eraannetajate ootus, et Mustpeade Maja käsutusse jõudev Steinway klaver aitab tõsta hoone atraktiivsust kontserdipaigana.

"Kogu selle aktsiooni mõte on aidata kaasa Tallinna vanalinna ühe väärikaima hoone avanemisele nii linnakodanikele kui ka Tallinna külalistele. Loodetavasti köidab uus klaver ka teiste kontserdi-ja festivalikorraldajate tähelepanu, et tuua Mustpeade Majja uusi tuuli . Täname enam kui sadat Eesti ettevõtet ja eraisikut, kes panustasid ühekordse süstina Eesti kultuurielu arengusse 50 000 eurot. See sai teoks tänu ligi aasta kestnud koostööprojektile, mille patrooniks on maestro Eri Klas," sõnas Kubits.  

Laadimine...Laadimine...