Mustpeade majas kõlavad Eesti heliloojate teosed klarnetile ja klaverile

Laupäeval, 13. jaanuaril kell 19 esinevad Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis Marten Altrov (klarnet) ja Johan Randvere (klaver).

Pilt: Scanpix

Mustpeade majas kõlavad Eesti heliloojate teosed klarnetile ja klaverile

Laupäeval, 13. jaanuaril kell 19 esinevad Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis Marten Altrov (klarnet) ja Johan Randvere (klaver).

Eesti Interpreetide Liidu poolt korraldatud kontserdi kavas on valik Eesti heliloojate teoseid klarnetile ja klaverile.

Marten Altrov  alustas klarnetimängu õpinguid Nõmme Muusikakoolis, õppis Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetas 2016. aasta kevadel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Hetkel õpib ta Sibeliuse Akadeemias. 

Ta on võitnud kolmel järjestikusel aastal (2006-2008) I preemia rahvusvahelisel konkursil "Noored Klarnetistid". Aastal 2013 võitis ta Armeenias "Rennessaince" konkurss-festivalil I preemia. Samal aastal saavutas ta III koha telesaates "Klassikatähed".  Kontsertreisid nii solisti, kammermuusiku, orkestrandi ja bändiliikmena on teda viinud Põhja-Norrast Lõuna-Aafrika Vabariigini ning Hiinast Prantsusmaani.


Ta on võtnud osa ka mitmete orkestrite tööst nii Eestis kui välismaal: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Narva Linnaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester, Euroopa Liidu Puhkpilliorkester, Orkester Norden; ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees. Lisaks mängib ta maailmamuusika bändis nimega Abraham’s Cafe, kellega on välja antud kaks CD-d.

Johan Randvere on üks oma põlvkonna eredamaid muusikuid. Ta alustas klaveriõpinguid Võru Muusikakoolis, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetas aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri, mille raames täiendas end Milaano G.Verdi nim. Conservatorios (2012-2015). Johan Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, USA-s, Kanadas ja Hollandis.

Ta on esinenud erinevates koosseisudes maailmalavadel - New York’i Carnigie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal ja Milaano Puccini nim. saal – ning on korduvalt esinenud solistina mitmete orkestrite ees - Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Maladzetsna, Vanemuise ja Pärnu Sümfooniaorkester, Valgevene Raadio Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester jt.

Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal. Pilet 15/7 €.

Laadimine...Laadimine...