Muuseumiroti tiitli said Veeremaa ja Piiri näitused

Reedel toimunud galal valiti Eesti muuseumide 2017 aastaauhindade võitjad - Muuseumirott 2017 võitjateks valiti Tanel Veeremaa püsinäitusega "Lood ja laulud" ja Reet Piiri näitusega "Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal".

Pilt: Scanpix

Muuseumiroti tiitli said Veeremaa ja Piiri näitused

Reedel toimunud galal valiti Eesti muuseumide 2017 aastaauhindade võitjad - Muuseumirott 2017 võitjateks valiti Tanel Veeremaa püsinäitusega "Lood ja laulud" ja Reet Piiri näitusega "Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal".

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uuel püsinäitusel "Lood ja laulud" esitatakse läbi teatri ja muusika lugusid, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja, laule, mis on iga eestlase repertuaaris, teatab BNS.

Eesti Rahva Muuseumis on avatud Eesti üle aegade suurim rahvarõivanäitus, mille eesmärk on tutvustada eesti rahvarõivaid ja selle kaasaegseid kasutusvõimalusi. Näitus püüab murda kinnistunud kujutelmi, millised võisid olla kihelkondlikud kandmistavad, tõestades, et pilt oli märksa mitmekülgsem ja paljulubavam. Harjumsupärasest erinev on ka sügis- ja eriti talveriiete näitamine. Nii suurt kasukakollektsiooni pole varem kuskil näha saadud.

Aasta muuseumikogu arendaja 2017 auhinna pälvisid Jaanika Anderson ja Ester Oras oma projektiga "Muumiate interdistsiplinaarsed uuringud ja tulemuste tutvustamine erinevatele sihtgruppidele".

Aasta konserveerumistöö 2017 auhinna pälvisid Merily Paomets ja Sirje Säär tõenäoliselt 1760-ndate lõpust pärineva ovaalse pärgamendil pastellmaali „Tütarlaps koeraga“ ja teose raami konserveerimisega.

Aasta Teadusauhind 2017 trükiste kategoorias pälvis Oliver Orro raamatuga "Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas".

Aasta Teadusauhind 2017 ürituste kategoorias tiitli said Kaija-Liisa Koovit, Lea Leppik, Endla Lõhkivi, Peeter Müürsepp, Erki Tammiksaar ja Epi Tohvri üritusega "Vene impeeriumi piiril: Tartu saksa ülikool ja tema esimene rektor Georg Friedrich Parrot".

Aasta Muinsuskaitsja Muuseumis 2017 auhinna pälvis Aune Mark oma loenguga konstruktsioonist, sõlmedest.

Aasta Muuseumihariduse Edendaja 2017 tiitli said Toomas Koitmäe, Siim Randoja ja Luize-Ingrid Klimova Interaktiivsed õppematerjaliga "Kõik liikuma!".

Turunduse Muusa 2017 pälvisid Helena Haller ja Evelin Värk projektiga "Koo end ajalukku!".

Arenduse Muusa 2017 tiitel anti Sander Olo ja Kairi Põldsaare-le Eesti Loodusmuuseumi virtuaalreaalsuse filmi "Müstiline ürgmeri" eest.

Muuseuminõukogu komisjonid valisid välja Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid, kümnes kategoorias jäi kandideerima 30 nominenti.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on muuseumidel käesoleval Euroopa kultuuripärandi aastal täita tähtis roll.

"Muuseumide aastaauhinnad näitavad taas kord säravat kvaliteeti ja on elavaks tõestuseks sellest, et kultuuripärand on jätkusuutlik. Hea muuseumi taga seisab aga kogukond - tänu teile ja teie jaoks muuseume arendataksegi. Hea meelega annaksin täna mõne Muuseumiroti ka teile," ütles Saar.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on turismiarenduskeskus viimastel aastatel palju tutvustanud piiri taga Eesti loodust kui külastajamagnetit ja loomulikult teeb head meelt, kui loodusesõpradel on lisaks loodusest saadud elamustele sedavõrd väärt koht, kuhu minna looduse kohta teadmisi ammutama.

Iga kategooria võitjale oli välja pandud Eesti Kultuurkapitali rahaline auhind 1300 eurot, mille eest võib laureaat osaleda kas „ The Best in Heritage“ konverentsil Horvaatias Dubrovnikus, Euroopa muuseumifoorumi aastakonverentsil, õppereisil Euroopa aasta muuseumi tiitli võitnud muuseumisse või konkursi aastal toimuv reisil erialase enesetäienduse eesmärgil.

Kõik võitjad saavad endale väikesed Muuseumiroti kujud. Rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse auhinna võitjale.

Laadimine...Laadimine...