NÄDAL LOOMAAIAS: Jääkarud said sünnipäevaks lume

Jääkarude Nora ja Nordi sünnipäeval sadas Tallinnas maha esimese lumekirme, kannuskilpkonnad peavad maadlusturniire ja kakud saavad endale peagi uued puurid.

Pilt: Scanpix

NÄDAL LOOMAAIAS: Jääkarud said sünnipäevaks lume

Jääkarude Nora ja Nordi sünnipäeval sadas Tallinnas maha esimese lumekirme, kannuskilpkonnad peavad maadlusturniire ja kakud saavad endale peagi uued puurid.

Loomaaia töötajad loodavad, et ka pühapäeva keskpäevaks, mil loomaaiasõbrad jääkarude puuri äärde Norat ja Nordi tervitama kogunevad, on maa veidigi valgemaks muutunud.

Loomaaia sõraliste maja soojuses on poegimisega algust teinud kameruni kääbuskitsed, seal kepsutab juba seitse tallekest. Indlema on asunud goralid. Noorem aksishirvepull ajas maha oma sarved.

Neli kümneaastast aafrika kannuskilpkonnapoissi korraldavad elevandimajas aga suisa etendusi. Kuigi need, kuni 90 cm pikkuseks kasvada võivad loomad pole veel kaugeltki täis kasvanud, peavad nad ometigi võimuvõitlust, togivad üksteist, madistavad puhisedes ja püüavad vastast nurka suruda või selili keerata.

Möödunud nädalavahetusel tehti algust lindude ringitõstmisega kullimäel, et Veskimetsa veeres olevad vanad kakupuurid maha lammutada ja uued asemele ehitada. Lumekakkude kuuelinnuline grupp kolis kotkaste vahele. Habekotkaste endise otsapealse puuri said endale kaeluskotkad, neist mahajäänud elamisse kolisid omakorda kääpakotkad.

Et toonekured jääkirmega kattuma kippuvatel linnutiikidel nõrgale jääle astudes kogemata vette ei vajuks, koliti nad troopikamaja juurde talvekodu lähedusse.

Neljapäeval väisasid loomaaeda kooliõpilastest töövarjud.

Keskkonnahariduskeskuse fuajeesse Mõmmu kohviku kõrvale pandi üles MTÜ Mondo toiduteemaline näitus “Sa oled, mida sööd”. Euroopa ja arengumaade kodanikeühenduste võrgustiku fotokonkursile esitatud tööde seast välja valitud 18 fotot kujutavad nägemust õiglaselt ja säästlikult toodetud toidust ja on varustatud toiduteemalise infoga. Kampaania "Supply Change! Muudame poeketid õiglaseks”  eesmärk on muuta suurpoodide omatooted õiglasemaks ja säästlikumaks. Fotosid saab vaadata aasta lõpuni.

Laadimine...Laadimine...