Nädalavahetus möödus taas kaklemise ja varguste tähe all

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 201 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 4 avaliku korra rasket rikkumist, 94 varavastast kuritegu, sealhulgas 2 röövimist, 75 vargust (12 eluruumidest, 4 sõidukitest) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. 

Pilt: Scanpix

Nädalavahetus möödus taas kaklemise ja varguste tähe all

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 201 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 4 avaliku korra rasket rikkumist, 94 varavastast kuritegu, sealhulgas 2 röövimist, 75 vargust (12 eluruumidest, 4 sõidukitest) ning 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. 

Registreeriti 14 inimvigastustega  liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 25 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 3. Tabati 78 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 727 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 5 euro võltsimisega seotud kuritegusid. Piirilt väljastati 9 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 4 isikut. Registreeriti 5 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 3 isikut), 2 salakaubavedamise juhtumit ning 2 piirirežiimi rikkumist.  Esitati 1 varjupaigataotlus.

 

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

12. septembril teatati, et Loitsu tänava korteris löödi peretüli käigus 41-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

 

12. septembril teatati, et Peterburi tee toitlustusasutuses tekkis füüsiline konflikt 44-aastse mehe ja 39-aastase mehe vahel.

 

12. septembril teatati, et Kaluri tänava korteris löödi 63-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 63-aastase mehe.

 

12. septembril teatati, et Laagna teel löödi 62-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 49-aastase mehe.

 

12. septembril teatati, et Majaka tänava korteris tõugati peretüli käigus 28-aastast naist.

 

12. septembril teatati, et Tuulemaa tänaval rünnati 31-aastast meest ja 26-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 16-aastase neiu.

 

12. septembril teatati, et Gonsiori tänava korteris tekitati füüsilisi vigastusi 45-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 56-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et K. Kärberi tänava korteris löödi peretüli käigus 37-aastast naist.

 

13. septembril teatati, et Pelguranna tänava korteris löödi peretüli käigus 38-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 41-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et J. Sütiste tee kortermaja trepikojas tuldi naabritevahelise konflikti tagajärjel kallale 63-aastale naisele.

 

13. septembril teatati, et Võru tänava korteris löödi peretüli käigus 31-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et Sõle tänaval löödi 25-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 49-aastase naise.

 

13. septembril teatati, et Hooldekodu tee korteris löödi 50-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 68-aastase naise.

 

13. septembril teatati, et K. Kärberi tänava korteris löödi 23-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 33-aastase mehe.

 

Röövimised

11. septembril teatati, et Mere puiesteel nõuti relvataolise esemega ähvardades avaldajalt raha. Rööviga tekitatud materiaalne kahju on 10 eurot.

 

12. septembril teatati, et P. Pinna tänava baaris löödi 38-aastast meest ja võeti ära tema mobiiltelefon.

 

Vargused

11. septembril teatati, et Kurmu tänava eramust varastati ehteid ja sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 12000 eurot.

 

11. septembril teatati, et Pärnu maanteel pargitud sõiduautosse murti sisse ja varastati detailosi ning navigatsiooniseade. Vargusega tekitatud kahju on 5000 eurot.

 

11. septembril teatati, et Turu tänaval pargitud sõiduautosse murti sisse ja varastati kaks mobiiltelefoni ning prillid. Vargusega tekitatud kahju 2200 eurot.

 

11. septembril teatati, et Suur-Kloostri tänava asutusse murti sisse ja varastati fotoaparaat ning arvuti. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 1790 eurot.

 

11. septembril teatati, et V. Reimani tänaval pargitud sõiduautost varastati rapiirid. Vargusega tekitatud kahju on 4000 eurot.

 

12. septembril teatati, et Mustamäe tee söögikohast varastati kassaaparaat sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

 

12. septembril teatati, et Artelli tänava territooriumilt varastati elektritööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 5400 eurot.

 

12. septembril teatati, et A. Weizenbergi tänava korterist varastati rahakott sularahaga, käekotid, mobiiltelefon ja koolitarbed. Vargusega tekitatud kahju on 1306 eurot.

 

13. septembril teatati, et Õismäe tee kioskist varastati sigarette. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel.

 

13. septembril teatati, et J. Sütiste tee korterisse siseneti akna kaudu ja varastati kuldkett. Vargusega tekitatud kahju on 9700 eurot.

 

13. septembril teatati, et Vaigu tänaval pargitud sõiduautost varastati kohver elektroonikaga, fotokaamera ja objektiivid. Vargusega tekitatud kahju on 3819 eurot.

 

13. septembril teatati, et Kadaka puiestee korterisse murti luku muukimise teel sisse ja varastati sülearvuti ning kuldehteid. Vargusega tekitatud kahju on 10000 eurot.

 

13. septembril teatati, et Virmalise tänava keldriboksist on varastatud suusad, jalgratas, lumelaud ja rulluisud. Vargusega tekitatud kahju on 1510 eurot.

 

Harjumaa

 

Kehalised väärkohtlemised

11. septembril teatati, et Loksa linnas Tallinna tänava korteris löödi peretüli käigus 49-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 49-aastase mehe.

 

11. septembril teatati, et Kehra linnas Turu tänava korteris löödi peretüli käigus 48-aastast naist.

 

12. septembril teatati, et Paldiski linnas Sadama tänava korteris rünnati 34-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

 

12. septembril teatati, et Raasiku vallas Peningi külas Raasiku tee korteris löödi peretüli käigus löödi 55-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et Paldiski linnas Rae tänava korteris ründas abikaasa 37-aastast meest.

 

13. septembril teatati, et Rannamõisa külas Merepiiga teel tungiti peretüli käigus kallale 44-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et Anija vallas Lehtmetsa külas löödi 43-aastast meest. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 63-aastase mehe.

 

13. septembril teatati, et Maardu linnas Haigla tänava korteris löödi peretüli käigus 39-aastast naist.

 

Vargused

11. septembril teatati, et ajavahemikul juulist augustini varastati Kiili vallas Sõgula külas taluhoovist looreha, heinaniiduk ja ader. Vargusega tekitatud kahju on 1700 eurot.

 

11. septembril teatati, et Rae vallas Jüri alevikus Ehituse tänava keldriboksist varastati tööriistad ja jalgratas. Kahju on täpsustamisel.

 

Juhtumid piiril

11. septembril saabus Tallinn piiripunkti lennureisiga Istanbulist 1979. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodanik. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld, sest tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust või päritoluriiki naasmiseks.

 

11. septembril Tallinna Vanasadamasse saabunud reisilaeva sõidukite profileerimisel kontrollis Tallinna kordoni toimkond Poola Vabariigi registreerimismärgiga sõidukit Renault Espace, mida juhtis 1978.aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees esitas kontrolliks Ukraina kodaniku passi, milles oli Poola Vabariigi pikaajaline viisa. Kontrollimisel selgus, et tal puudus Schengeni konventsiooni liikmesriigi pädeva asutuse poolt välja antud viisa, elamisluba või muu õiguslik viibimisalus ning ta viibis Eesti Vabariigis seadusliku aluseta 1 kalendripäeva ja Schengeni konventsiooni liikmesriigi territooriumil 105 kalendripäeva. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

 

11. septembril kontrollis  Kesklinna politseijaoskonna patrull Tallinnas Telliskivi tänaval 1986. aastal sündinud Tšiili Vabariigi kodanikku. Isik esitas kontrolliks kehtiva Tšiili Vabariigi isikutunnistuse. Kontrollimisel selgus, et isik oli alates viisa kehtivusaja lõppemisest viibinud Schengeni viisaruumis  ebaseaduslikult 271 päeva, kõik päevad Eestis. Koostati isiku kinnipidamise protokoll, tunnistaja ülekuulamise protokoll ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Talle määrati rahatrahv summas 400 eurot.

 

12. septembril Helsingist Tallinna Vanasadamasse saabunud reisilaeva sõidukite profileerimisel kontrollis Tallinna kordoni toimkond Ukraina registreerimismärgiga sõidukit Volkswagen Transporter, milles viibis kaasreisijana 1981. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees esitas kontrolliks Ukraina kodaniku passi, milles oli ühekordne lühiajaline Poola Vabariigi Schengeni viisa. Kontrollimisel selgus, et mees viibis Schengeni viisaruumis ebaseaduslikult 20 päeva, neist 1 päeva Eestis. Isiku ütluste kohaselt saabus ta Eestisse eesmärgiga läbida see transiitriigina, et minna tagasi Ukrainasse. Õigusrikkujale määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv summas 20 eurot ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

 

Laadimine...Laadimine...