"Naised, kes ei nuta": kas vägivald ongi üheks märksõnaks tänases Eestis?

Sel korral on Tallinna TV saates "Naised, kes ei nuta" külas kirjanik Maimu Berg, psühholoog Maie Gutman ja sootska ning kommunikatsioonispetsialist Annela Laaneots.

Pilt: TTV

"Naised, kes ei nuta": kas vägivald ongi üheks märksõnaks tänases Eestis? (2)

Sel korral on Tallinna TV saates "Naised, kes ei nuta" külas kirjanik Maimu Berg, psühholoog Maie Gutman ja sootska ning kommunikatsioonispetsialist Annela Laaneots.

Kas muidu igati tasakaalukas inimene võib ootamatus situatsioonis täiesti endast välja minna ja ettearvamatult käituda? Kas tõesti elame just praegu negatiivsusest pulbitseval ajal? Kui kaua võib andestada ja kellele ei saa andestada? Miks sageli ei jõuta sõnadest ja lubadustest tegudeni?
Neile ja paljudele teistele küsimustele otsivad Tallinna TV saates "Naised, kes ei nuta“ vastuseid kirjanik Maimu Berg, psühholoog Maie Gutman ja sootska ning kommunikatsioonispetsialist Annela Laaneots. Videolõigus ütleb sõna sekka kriminaalhooldusametnik Estelle Laane.

"Üks, mis kindel - praegusaja inimest iseloomustab suur ülekoormus ja sellest tulenev frustratsioon. Tulemuseks võib paraku olla vägivaldne käitumine. Inimene on kõik oma ressurssid kulutanud ja pole enam iseenda peremees," jagab Maie Gutman oma kogemusi.

"Pean progressiks juba seda, et asjast üldse räägitakse. Nii nagu meiegi siin praegu. Ei tohi unustada, et igasugused äärmused on väga ohtlikud – ka näiteks vägivaldsesse inimesse suhtumise osas!" paneb Maimu Berg südamele.

"Huvitav, et sõnades on meil küll nulltolerants vägivalla suhtes olemas, ent tegudes paraku mitte! Seega – sõnum pole usaldusväärne, kui talle ei järgne tegu. Kui väga aktuaalne probleem haihtub ilma pisimagi lahenduseta, siis tähendab, et oli puudu plaan. Peame koostama täpse plaani, kui midagi muuta tahame!" on Annela Laaneots kategooriline.

"Elame päevast päeva keskkonnas, mis kahjuks soodustab vägivalda. Võtke või hakatuseks virtuaalne. Aga mina ei saaks oma tööd teha kui ei usuks, et inimene saab paremaks muutuda!" on Estelle Laane kindel.

"Naised, kes ei nuta" on Tallinna Televisiooni eetris täna algusega kell 21.15 Saadet juhib Mari Torga.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...