Narva sillale toodud menusarja peaosaline pole Eesti musta nimekirja kantud

Donetskis Ida-Ukraina separatistidele toetust väljendanud Vene näitleja Mihhail Poretšenkov, kes on valitud krimisarja "Sild" peaossa, ei ole kantud Eesti musta nimekirja. Küll aga Lätis.

Pilt: Scanpix

Narva sillale toodud menusarja peaosaline pole Eesti musta nimekirja kantud

Donetskis Ida-Ukraina separatistidele toetust väljendanud Vene näitleja Mihhail Poretšenkov, kes on valitud krimisarja "Sild" peaossa, ei ole kantud Eesti musta nimekirja. Küll aga Lätis.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et Eesti ei ole rakendanud Mihhail Poretšenkovi suhtes sissesõidukeeldu. Samas lisas ta, et keelu rakendamist kaalutakse juhul, kui Poretšenkov peaks avaldama soovi Eestisse tulla.

Venemaa telekanal NTV on omandanud Skandinaavia menuka krimisarja "Sild" litsentsi, mille põhjal kavatseb vändata samasisulise seriaali Eesti-Vene piiril Narvas, kirjutas Briti ajaleht The Guardian.

Vastavalt NTV kohandatud stsenaariumile kävitab ka seekord tegevuse Narvas Eestit ja Venemaad ühendavalt Sõpruse sillalt leitud surnukeha. Filmi peategelasteks on valitud Vene näitleja Mihhail Poretšenkov uurijana Venemaa poolelt ja tema Eesti kolleegina astub üles Leedu näitlejanna Ingeborga Dapkūnaitė.

2014. aastal internetti postitatud videos oli näha Poretšenkovi kandmas kiivrit sõnaga "PRESS" ning tulistamas kuulipildujast. Video oli filmitud Donetski separatistide juures. Poretšenkov väitis, et kuulipildujast tulistamine oli saluut ning et ta ei soovinud edastada oma kiivriga mingit sõnumit.

"Mihhail Poretšenkov võttis Donetskis viibides relvastatud bande koosseisus isiklikult osa Ukraina relvajõudude üksuste tulistamisest automaatrelvast,“ kirjutas Ukraina siseminister Arsen Avakov toona Facebookis. Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) teatas toona kriminaaljuurdluse alustamisest Poretšenkovi üle, süüdistades meest terrorismis osalemises.

2014. aastal keelas Ukraina riiklik filmiagentuur kultuuriministeeriumi, julgeolekuteenistuse ja Ukraina Kineastide Liidu taotlusel nende filmide ja teleseriaalide näitamise, kus on osalenud Poretšenkov.

Samal aastal kandis Poretšenkovi musta nimekirja ka Läti, kuna näitleja avaldas avalikult toetust isehakanud Donetski rahvavabariigile. Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ütles toona Twitteris, et Poretšenkov "ei ole Lätis oodatud" ning et Läti jääb kindlaks rahvusvahelise õiguse rikkujate vastasele poliitikale kandis Vene näitleja musta nimekirja.

Mihhail Poretšenkov õppis 80. aastatel Tallinnas Tallinnas Nõukogude armee kõrgemas poliit-ehituskoolis.

Ta sai tuntuks sarjas "Rahvusliku julgeoleku agent". Poretšenkov on mänginud ka filmides "9. rood" ja "1612" ning sarjades "Likvideerimine", "Issajev" ja "Spetsnaz".

Taani-Rootsi ühistööna 2013. aastal valminud krimisarja "Sild" ("Bron/Broen") esimese hooaja käivitab Rootsit ja Taanit ühendaval sillal leitud laip, mille uurimiseks hakkavad koostööd tegema meespolitseinik Taani ja naispolitseinik Rootsi poolelt.

"Silla" üks versioon on varem vändatud Ameerika Ühendriikides ning teine Prantsusmaa-Inglise koostööna, kasutades tegevuspaigana La Manche´i alust tunnelit.

Laadimine...Laadimine...