Neitsitorn pakub maitsta sõbrapäeva armujooki

Sõbrale võib kinkida omavalmistatud õnnenööbi või kunstipärase tassi, loomaaed aga loosib välja külaskäigu Helsingisse. Loe, mida veel sõbranädalal teha!

Pilt: Tallinna Linnamuuseum

Neitsitorn pakub maitsta sõbrapäeva armujooki

Kai Maran

Sõbrale võib kinkida omavalmistatud õnnenööbi või kunstipärase tassi, loomaaed aga loosib välja külaskäigu Helsingisse. Loe, mida veel sõbranädalal teha!

Loomaaed tähistab sõbrapäeva sõbranädalaga 11.-19. veebruarini. Loomaaeda külastades saab kassast kaasa kaardi, kus südametele märgitud sõnad tuleb paigutada kastikestesse. "Kaardi saab täita ühe külastusega," ütles loodushariduse ja avalike suhete osakonna juhataja Maris Laja. "Kindlasti on see jõukohane ka koolilastele, kes soravalt lugeda-kirjutada oskavad. Vajalik töövahend on pastakas!" 

Sõnadest saab kokku karupoeg Puhhi tsitaadi, täidetud kaart tuleb jätta kassasse ja osalejate vahel loositakse välja edasi-tagasi reis neljale inimesele Helsingisse. "Viking Line kinkekaarti saab kasutada kuni 30. septembrini," rääkis administraator Liisa Nurmela. "Kinkekaart kehtib kuni neljale täiskasvanule, kuni 11-aastased lapsed saavad reisida koos täiskasvanuga tasuta. Kinkekaardile lisandub neli pääset Korkeasaari loomaaeda."

Lõbus zumba peredele

11. veebruaril saavad 7-10-aastased lapsed meisterdada Nõmme kultuurikeskuse sõbrapäeva lastehommikul teemakohaseid kaarte ja kingitusi. Külla tulevad ka tuhkurpoiss Oss ja koerapreili Roosi. Töötuba algab seminariruumis kell 10 ja maksab 2 eurot, registreeruda saab nommekultuurikeskus@gmail.com .

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla (Kotzebue 16) korraldab 11. veebruaril meisterduslaupäeva "Sõbralikult sõbrale", kus töötubades saab sõbrapäevakaartide kõrval meisterdada ka õnnenööpe. Töötoad algavad kell 11 ja 13 ning kestavad ligi poolteist tundi. Oodatud on pered 5-12-aastaste lastega. Osavõtt maksab 3 eurot, materjalid on hinna sees.

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21C) tähistab sõbrapäeva tulekut 11. veebruaril kella 12-15 üheskoos mängides ja tantsides. Zumbatreener Margarita Polokainen haarab kõik perepäevalised tantsima tuntud ja armastatud multifilmitegelaste tantse. Suuri ja väikeseid liidavad lõbusad sõprusemängud, avatud on sõbrapäevakaartide meisterdamise töötuba. Üksikpilet 4 eurot, perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 2 last) 10 eurot. Registreerumine tel 601 7057.

Romantiline jalutuskäik

Sõbrapäevakingituse saab valida Hopneri majast, kus kunstiakadeemia keraamikatudengid korraldavad 13. veebruaril kella 13-19 tassimüügi.

Kiek in de Köki ja bastionikäikude muuseum kutsub 14. veebruaril romantilisele küünlavalgel jalutuskäigule Ingeri bastioni maa-alustesse käikudesse. "Tutvume bastionikäikude ajalooga, külastame raidkivimuuseumit ning imetleme seal Tallinna raidkivikunsti meistriteoseid," ütles muuseumijuht Toomas Abiline. Ekskursioonid algavad kell 16, 17 ja 17.30. Registreerumine kok@linnamuuseum.ee või tel 644 6686. Sissepääs muuseumipiletiga.

Neitsitorni muuseumkohvik kutsub 14. veebruaril kell 17.30 eriekskursioonile teemal "Armastusest ja sõprusest Neitsitornis", kus kõigile osalejatele pakutakse klaasike "armujooki". Ekskursioonile saab registreeruda neitsitorn@linnamuuseum.ee või tel 601 2751. Täispilet maksab eurot, sooduspilet 3,50 eurot.

Restoranid korraldavad toidufestivali

• Sõbrapäevaks valmistuvad ka söögipaigad. Kuus vanalinna restorani korraldavad 11-päevase vanalinna toidufestivali, kus külastajaid ootavad eri ajastute ja kultuuride hõrgutised.

• Taskukohaste hindadega kolmekäigulist festivalimenüüd pakuvad Olde Hansa, DOM, Dominic, Leib Resto ja Aed, Kaerajaan ja Le Château. Restoran Maikrahv pakub 14. veebruaril kell 19 kahekäigulist kontsert-õhtusööki Koit Toomega.

Laadimine...Laadimine...