New Yorgi Eesti Maja avab jaanuari lõpus Ernst Jaaksoni saali

New Yorgi Eesti Maja avab jaanuari lõpus diplomaat Ernst Jaaksoni nimelise saali.

Pilt: Eesti Rahva Muuseum

New Yorgi Eesti Maja avab jaanuari lõpus Ernst Jaaksoni saali

New Yorgi Eesti Maja avab jaanuari lõpus diplomaat Ernst Jaaksoni nimelise saali.

New Yorgi Eesti Maja avab kuu viimase laupäeva, 27. jaanuari südapäeval Ernst Jaaksoni Saali, teatas Eesti Maja sotsiaalmeedias. Avamisel pakutakse šampust ja suupisteteid. Tervituskõnega esineb peakonsul Kairi Künka, külalisena osaleb suursaadik Sven Jürgenson.

Samal päeval kell 15 toimub Eesti Majas ka New Yorgi parima koduleiva konkurss, kuhu korraldajad ootavad rohkearvulist osavõttu ja uusi maitseelamusi. Leivad peavad olema eelnevalt valmis küpsetatud ja lahti lõigatud ja toodet peab olema piisavalt, et 50 inimest saaksid seda degusteerida.

Ernst Jaakson sündis 1905. aastal Riias ja suri 1998. aastal New Yorgis. Ta oli Eesti diplomaat, peakonsul saadiku ülesandeis USA-s nõukogude okupatsiooni ajal aastatel 1965– 1991 ja esimene taastatud Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik USA-s aastatel 1991–1993.

Jaakson oli Eesti välisteenistuses kokku 79 aastat, alates 1919. aastast. Ta alustas Eesti Riia saatkonnas jooksupoisina ning tõusis hiljem sekretäri ametisse. Aastatel 1927–1928 teenis ta aega Eesti sõjaväes ning naasis seejärel diplomaaditööle. 1929. aastal saadeti ta tööle USA-sse ning uuesti sai ta Eestit külastada alles 1992. aastal.

1995. aastal ilmus Ernst Jaaksoni sulest mälestusteraamat "Eestile", kus ta annab ülevaate oma elukäigust, peale selle avab see Eesti huvide kaitsmise tagamaid ning esitab mitmeid ajaloolisi dokumente. Teose teine trükk ilmus 2001. aastal.

Ernst Jaaksoni pere pärineb Hiiumaalt endise Emmaste valla alalt.

Laadimine...Laadimine...