Nõmme aitas korda teha diakooniahaigla bussi

Sõiduki neli ust said uued alumised servad, buss värviti üle, remonditi pidurid, vahetati õlid ja filtrid ning tehti roostetõrjet.

Pilt: Albert Truuväärt

Nõmme aitas korda teha diakooniahaigla bussi

Sõiduki neli ust said uued alumised servad, buss värviti üle, remonditi pidurid, vahetati õlid ja filtrid ning tehti roostetõrjet.

Nõmme linnaosa lasi kolmel autofirmal korda teha Tallinna diakooniahaigla päevinäinud bussi. Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on buss diakooniahaiglale hädavajalik patsientide sõidutamiseks ja ilma selleta hakkama ei saada. "Paraku oli sõiduki seisukord selline, et see ei läbinud enam ülevaatust ning bussi ei saanud kasutada," selgitas Jürgenson. "Seetõttu pöördusimegi mitme autofirma poole palvega teha heategevust ning aidata haiglal buss korrastada. Ma olen siiralt tänulik, et mitmed firmad sellele ettevõtmisele õla alla panid." 

Diakooniahaigla bussil on kaheksa istekohta, aga seda saab kohandada ka 3-4 ratastoolis patsiendi transportimiseks. Sõidukil vahetati välja nelja ukse alumised ääred ning tehti uste sisemiste äärte remont, samuti vahetati välja mõlemad tagatiiva kaared, ehitati uued sisekarbid ja asendati tagumised ristitalad, mis ühenduvad poolraamidega. Värviti ära bussi alumine vöö ning tagumine uks, lisana ka liivapritsiti ning värviti bussi veljed. Samuti remonditi pidurid, vahetati õlid ja filtrid ning tehti korrosioonitõrjet.

"Linnaosavalitsusel on Tallinna diakooniahaiglaga väga hea koostöö ning mitmeid ühiseid ettevõtmisi on sel aastal varemgi korraldatud," selgitas linnaosavanem. "Seal tehakse tänuväärset tööd, mida ühiskonnas liiga vähe märgatakse. Terved inimesed reeglina sellele ju ei mõtle. Diakooniahaiglasse pöörduvad need, kel on häda käes või kes peavad oma lähedasi sinna viima."

Remont läks kokku maksma veidi üle 3000 euro, seda aitasid teha Fakto Auto AS, Auto 100 AS ja AS Topauto. Tallinna diakooniahaigla kuulub luteri kirikule. See pakub hooldusravi, hospiitsteenust, koduõendust ning pansionaati.

Diakooniahaigla asub aadressil Hiiu 42.

Laadimine...Laadimine...