Nõmme muuseumis on vaatamiseks väljas 20 erineva riigi õllekannud

Näitusel on kannud ja kruusid, mis pärinevad nõmmeka Endel Kurmi (1925-2017) kollektsioonist.

Pilt: Nõmme LOV

Nõmme muuseumis on vaatamiseks väljas 20 erineva riigi õllekannud

Toimetaja: Toomas Raag

"Näitusel olevad õllekannud on detailirohked ja jutustavad igaüks erilise loo oma riigi, piirkonna ja ka sealse õllekultuuri kohta," ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Neljapäeval, 23. jaanuaril avatakse Nõmme muuseumis (Jaama 18) näitus õllekannudest ja -kruusidest.

Näitusel on kannud ja kruusid, mis pärinevad nõmmeka Endel Kurmi (1925-2017) kollektsioonist. Eriilmelised õllekannud on Kurm aastatetagustelt reisidelt Euroopa, Aasia, Põhja- ja Lõuna-Ameerika riikidest mälestusesemetena kaasa toonud või on need talle kingitud.

"Näiteks on Belgia õllekultuur võetud mõned aastad tagasi koguni UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja, mis ühelt poolt näitab küll õlle joomist kui kultuuri osa, kuid teisalt pöörab riik tähelepanu ka sellele, et alkoholi tarbimisega ei liialdataks. Meie ei kutsu antud näitusega kindlasti inimesi üles rohkem alkoholi tarvitama, vaid vastupidi – joogikultuurile tuleks senisest rohkem ka Eestis tähelepanu pöörata," ütles Šillis.

Väljapanekul on 51 eset 20 erinevast riigist, mis on vaid osa olemasolevast kollektsioonist.

Näitust saab nautida Nõmme muuseumi lahtioleku aegadel N 12-16, R 12-18 ja L 10-16.  Pilet õpilasele ja pensionärile on üks ja täiskasvanule kaks eurot.

 

 

Laadimine...Laadimine...