Nõmme noortekeskuste noored ehivad helkuripuid

Lisatud pilt Nõmme muuseumi (Jaama 18) kõrval pargis olevast helkuripuust.

Pilt: Nõmme LOV

Nõmme noortekeskuste noored ehivad helkuripuid

Toimetaja: Toomas Raag

1. ja 2. oktoobril ehivad Nõmme noortekeskuste noored kaks helkuripuud, eesmärgiga juhtida jalakäijate tähelepanu end pimedal ajal nähtavaks tegemisele.

Teisipäeval, 1. oktoobril riputasid Valdeku noortekeskuse noored Nõmme muuseumi (Jaama 18) kõrvale parki pea 200 helkurit.

Kolmapäeval, 2. oktoobril kell 15 riputavad noored helkureid Pääsküla noortekeskuse (Rännaku 1) läheduses olevatele põõsastele ning jagavad kõigile möödakäijatele. Jalakäijad, kellel helkurit ei ole, saavad neist kohtadest endale selle väikese elupäästja tasuta võtta.

"Helkuripuid ehivad Nõmme noored igal aastal sügise alguses ja talvel. Vaadates, kui kiirelt helkurid puudelt kaovad, on helkuripuu ehtimine ühtaegu nii populaarne kui ka vajalik traditsioon. Nõmme linnaosa valitsus on helkurite jagamisele igal aastal kaasa aidanud, et inimestele turvalise liiklemise põhimõtteid meelde tuletada," rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Lisaks helkuripuu ehtimisele on kõik noored oodatud 2. oktoobril kell 16 Valdeku noortekeskusesse (Valdeku 13), kus liiklusohutusest räägib politsei.

Jalakäijad on tihti kõige ohustatumad liiklejad ja helkuri kandmine on kõige lihtsam viis end nähtavaks teha. Liiklusseaduse järgi on jalakäijal kohustus pimedal ajal või halva nähtuse korral kanda helkurit või muud valgusallikat. 

Laadimine...Laadimine...