Noore Helilooja konkursi võitis Anna-Margret Noorhani

Konkursi võitis Noorhani flöödile ja elektroonikale loodud teose "flutonic distortion" eest. Kokku laekus 15 tööd, millest lõppkontserdil finaalis kõlas 11 teost 9 heliloojalt.

Pilt: Eesti Heliloojate Liit

Noore Helilooja konkursi võitis Anna-Margret Noorhani

Toimetaja: Sandra Lepik

Konkursi võitis Noorhani flöödile ja elektroonikale loodud teose "flutonic distortion" eest. Kokku laekus 15 tööd, millest lõppkontserdil finaalis kõlas 11 teost 9 heliloojalt.

Konkursi Noor Helilooja 2019 võitis Anna-Margret Noorhani flöödile ja elektroonikale loodud teose "flutonic distortion" eest.

Teise koha pälvis Astra Irene Susi teosega "Põlemine" häälele, esitajaks  Olga Bulavina, ning kolmanda koha sai Patrik Sebastian Unt akordioni teosega "Samba de Tartaruga Marinha", mida esitas Henri Zibo. Žürii märkis ära veel Érik Rauki ja Claudia Maria Ruhno helitööd, samuti tõstis esile Adena Antoni teose "Nõeltam" hea idee poolest.Noorima osavõtja tänukirja sai Liis Lapsanit.

Noore Helilooja konkursi raames toimus 11. mail Heliloojate Liidu maja saalis "Noor helilooja" 2019 finaalkontsert, kus kõlasid teise vooru pääsenud kuni 23-aastaste noorte autorite helitööd. Žürii liikmete Liis Viira (esimees), Maria Kõrvitsa ja Mart Siimeri hinnangul oli mitmekesise kontserdi kavas teoseid julgete ja loovate ideedega ning inspiratsiooni allikana oli tajutav suhestumine nii välise keskkonna kui sisemise (tunde)eluga. Silma torkas ka huvitav instrumentide valik ning märgatav hea kontakt helilooja ja interpreedi vahel. 

Helilooja  ja maineka LHV au-tasu tänavu saanud Helena Tulve märkis, et võitja Anna-Margret Noorhani ühendas oma teoses põnevalt ja väljendusrikkalt flöödi ja elektroonika. "Teos kulges võimsa kulminatsioonini, mis avas muusikas mingi uue tasandi, mis avaldas tõesti muljet. Teoses oli jõudu ja julgust ennast vahetult väljendada ja see teeb rõõmu, sest teatud mõttes me ju ootame, et noored heliloojad ja värsked teosed üllatavad meid millegagi," lausus Tulve.

Tema sõnul oli Noore Helilooja konkursi tase väga kõrge. "On hea meel, et see konkurss on saanud tiivad ja pakub arvestatavat võimalust oma loomingu tutvustamiseks nii noortele loojatele kui ka interpreetidele," lisas Tulve.

Eesti Heliloojate Liidu poolt korraldatud konkursi Noor Helilooja 2019 lõppkontsert on osa Eesti Muusika Päevade ja ISCM World Music Days 2019 festivali programmist. Konkursi võitja saab võimaluse luua uudisteose festivaliks EMP 2020.

Anna-Margret Noorhani õpib Tallinna Muusikakeskkoolis kompositsiooni Ülo Kriguli juhendamisel. Kriguli sõnul on Anna-Margret Noorhanil helilooja jaoks väärtuslik oskus ühendada oma loomingus uudishimu ja katsetamisjulgus. "Ta on seda seni teinud tähelepanelikult ja tasakaalukalt, mõlemale – nii läbiproovitud ja tuttavale vanale, kui ka uuele veel avastamatale – ruumi andes. Iga teosega on ta enese sisemist helivoolu millegagi rikastanud, et kuuldut järgmises teoses siis juba omasemana endast uuesti välja kirjutada," märkis Krigul.

Laadimine...Laadimine...