"Noored Kooli" viimane kandideerimisvoor algab esmaspäeval

Programm "Noored Kooli" võtab alates esmaspäevast kuni 13. märtsini vastu avaldusi kõrgharidusega inimestelt, kes soovivad alustada tööd õpetajana.

Pilt: Scanpix
Haridus

"Noored Kooli" viimane kandideerimisvoor algab esmaspäeval

Programm "Noored Kooli" võtab alates esmaspäevast kuni 13. märtsini vastu avaldusi kõrgharidusega inimestelt, kes soovivad alustada tööd õpetajana.

Sügisel viib programm "Noored Kooli" klasside ette juba kümnenda lennu noori inimesi, teatas programmi kommunikatsioonijuht Helen Sabrak BNS-ile. Osalejad on tihedas konkurentsis välja valitud oma silmapaistva tausta ning võimete poolest ning programmi ajal ja järel oodatakse neist olulist lisajõudu Eesti hariduselu edendamisele.

"Väljavalitud osalejatele, kes on valmis vähemalt kaheks aastaks minema tööle Ida-Virumaa koolidesse, oleme sel aastal esmakordselt pakkunud välja ka lisastipendiumi 1000 eurot aastas," rääkis "Noored Kooli" tegevjuht Kristi Klaasmägi. "Loodame, et see aitab noortel teha koolivalikut piirkonna kasuks, kus neil on võimalus suur panus anda."

Programmi otsitakse kõrgharidusega aktiivseid inimesi, kes on valmis oma karjääris suure muutuse tegema ja alustama järgmisest sügisest vähemalt kaheks aastaks uut, tähenduslikku elu õpetajana. Programmi sobivad vaid osalejad, kellel pole eelnevalt õpetajaharidust. 

Valituks osutumisel on määravaimad osaleja motivatsioon, haridus ja varasem ühiskondlik aktiivsus – lisaks sellele loomulikult ka esinemis- ja juhtimisoskused, mida testitakse mitmetes kandideerimisvoorudes.

"Aastatagune vaimustus programmist "Noored Kooli" ja õpetajaametist pole kuhugi kadunud. Jah, vahepeal on väsimus, stress, väikesed tagasilöögid ning pettumused," rääkis oma esimesest poolaastast õpetajana Gerda Rohi Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumist.

"Aga siis on need päevad, kui õpilased vaimustuvad põnevatest ülesannetest või kui õpilane, kes varem absoluutselt kaasa ei töötanud, on nüüd tunnis motiveeritud ja aktiivne. Koolis on iga päev väljakutse ja see panebki üha enam pingutama."

Laadimine...Laadimine...