Noored väitlejad kogunevad Tallinnasse finaalvõistlusele

20 noort kokku 10 riigist väitlevad juba järgmisel kuul Tallinnas võidu nimel ainsal rahvusvahelisel saksakeelsel väitluskonkursil.

Pilt: Scanpix

Noored väitlejad kogunevad Tallinnasse finaalvõistlusele

20 noort kokku 10 riigist väitlevad juba järgmisel kuul Tallinnas võidu nimel ainsal rahvusvahelisel saksakeelsel väitluskonkursil.

Noori ootab ees pilguheit päevakajalistesse poliitilistesse teemadesse, pinge, suure publiku ees rääkimine ja seda kõike võõrkeeles, vahendas BNS.

Elvi Tuisk ja Junianna Zatsarnaja, kes on konkursi "Jugend debattiert international" kaks võitjat Eestis osavõistlusel, juba ootavad põnevat rahvusvahelist finaalinädalat Tallinnas, kus osalevad parimad saksakeelsed väitlejad kokku kümnest Euroopa riigist. Nad kinnitasid, et selleaastase Eesti finaali eel oli ärevus suur. Väitlusteemaks oli "Kas Eestis peaks juhtivatele ametikohtadele kehtestama sookvoodi? ". Kui Elvi Tuisk Kadrioru Saksa Gümnaasiumist väitles naiste kvootide poolt, siis tema kooliõde Junianna Zatsarnaja pidi esitama vastuväiteid.

Mõlemad esitasid tugevaid argumente, kuid žürii veenmiseks oli vaja rohkemat – lisaks valdkonna tundmisele ja väljendusoskusele ka head kuulamisoskust ning võimet vastaspoole argumentidele vastata. Kõik neli finalisti näitasid 24 minuti pikkuse finaalväitluse ajal üles maksimaalset võimekust, kuid Elvi ja Junianna suutsid väitluse napilt enda kasuks pöörata ning kvalifitseerusid seega rahvusvahelisele finaalinädalale septembri lõpus.

Konkursi "Jugend debattiert international" rahvusvahelisele finaalinädalale Tallinna tulevad sellel aastal kokku 20 võitjat Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Sloveeniast, Slovakkiast, Tšehhist, Ukrainast ja Ungarist. Elvi ja Junianna jaoks on see aga nii-öelda kodumäng. Finaalinädalal käsitletakse poliitilisi ja sotsiaalseid teemasid, saadakse kokku väitlustel ja vabal ajal ning 29. septembril toimuvas finaalis katsutakse Eesti Kunstimuuseumis rahvusvahelise üldvõidu nimel jõudu Eesti ja Saksa parlamendi esindajate ning paljude teiste külaliste ees.

Viimati võitis Eesti selle väitlusvõistluse 2014. aastal, kui Tallinnast pärit Anastasija Minitš suutis Varssavis toimunud VIII rahvusvahelise finaali enda kasuks pöörata.

Laadimine...Laadimine...