NUKU teatri jõuluetendustel sajab laval kogu aeg lund

Teisel advendil esietendub Kultuurikatlas NUKU teatri Astrid Lindgreni jutustuste põhjal koguperelavastus "Vaata, Madlike, lund sajab!", kus kogu etenduse vältel sajab laval lund!

Pilt: Ilon-Wilkand_Vaata-Madlike-lund-sajab

NUKU teatri jõuluetendustel sajab laval kogu aeg lund

Teisel advendil esietendub Kultuurikatlas NUKU teatri Astrid Lindgreni jutustuste põhjal koguperelavastus "Vaata, Madlike, lund sajab!", kus kogu etenduse vältel sajab laval lund!

Lavastuse keskpunktis on lisaks lumele lugu perekonnast, jõuludest ja kokkuhoidmisest.

Kirjanik Astrid Lindgrenit teavad tõenäoliselt kõik eestlased. Tema raamatud on lapsepõlve lahutamatu osa – täpselt nii, nagu peaks olema ka perekond ja koosveedetud aeg. "Lindgrenil on ainuomane oskus rääkida tõsistest asjadest ausalt, ent samas kergelt. Ta oskab end panna lapse olukorda ja jutustada lugusid lapse perspektiivist," sõnab lavastaja Taavi Tõnisson. "Jõulud on täpselt nii imelised, kui imeliseks me need ise enda jaoks mõtleme. Oma lähedastele ja iseendale on ju kõige kallim kingitus nendega koos aega veeta," täiendab lavastaja.


NUKU teatris on varem lavale jõudnud rida Lindgreni jutustuste põhjal valminud lavastusi, kust leiab nii "Bullerby lapsed", "Karlssoni" kui ka "Kalle Blomkvisti". Sel aastal lisanduvat "Madlikest" mängitakse kahe koosseisuga kokku 35 etendust. Nii on laval mängimas kaks Liisbetti, kes metsa ära eksib, kaks Madlikest, kes kodus haigena piparkooke teeb, kaks lehma, kellelt kõige raskemal hetkel tuge saada…


"Vaata, Madlike, lund sajab!" sobib vaatamiseks kõigile alates neljandast eluaastast. Kuna kogu etenduse vältel sajab laval laia valget lund, on lumi oluline lavastust läbiv kujund. Lavastaja ütleb, et lumi on puhastaja ning ebareaalse maailma looja. "Esimese lume saabudes jäävad tööd ja toimetused pooleli ja eksisteerib ainult puhas rõõm. Muidugi on tähtsal kohal on ka muusikaline kujundus, mille on kirjutanud helilooja Liina Kullerkupp,“ täpsustab Tõnisson.
 
Lindgreni jutustuse on dramatiseerinud Kristiina Jalasto, kunstnikutöö ja kostüümid lõi Marion Undusk, video- ja valguskunstnik on Kristjan Suits. Lavastuses mängivad Lee Trei või Getter Meresmaa, Jaune Kimmel või Grete Jürgenson, Tiina Tõnis või Liivika Hanstin, Anti Kobin või Riho Rosberg, Katariina Tamm või Liisu Krass, Mirko Rajas või Ringo Ramul ning Karl Robert Saaremäe või Mihkel Vendel.
 
"Vaata, Madlike, lund sajab!" on esimene kutselise teatri lavastus Kultuurikatla uues blackbox-saalis. Pileteid etendustele saab soetada NUKU teatri kassast Nunne tänavalt või Piletilevi müügipunktidest ja internetist.
 
"Vaata, Madlike, lund sajab!" esietendus Kultuurikatla blackboxis  6. detsembril kell 12 (1. koosseis) ja kell 15 (2. koosseis). Järgmised etendused 6.12, 8.-13.12, 15.-20.12 kell 11 või 12, kell 14 või 15 ja kell 18.
 
Lisainfot leiab NUKU teatri kodulehelt www.nuku.ee/joulud

Laadimine...Laadimine...