NUKU teatri suvelavastus toob lavale elava muusika

2. juulil esietendub NUKU teatris 65. hooaja viimase uuslavastusena muusikaline müsteerium "Mees, kes ei teinud mitte midagi", tuues üle mitme aasta NUKU lavale elava muusika.

Pilt: Scanpix

NUKU teatri suvelavastus toob lavale elava muusika

2. juulil esietendub NUKU teatris 65. hooaja viimase uuslavastusena muusikaline müsteerium "Mees, kes ei teinud mitte midagi", tuues üle mitme aasta NUKU lavale elava muusika.

Lavastaja Aare Toikka ja laulude autor ning osatäitja Lauri Saatpalu on mitte midagi tegeva mehe lugu omakeskis veeretanud ja küpsetanud pea viis aastat. Poolkogemata kätte juhtunud novelli "Mees, kes ei teinud mitte midagi" juures köitis lavastajat kirjaniku väga täpselt ära tabatud inimlik igatsus. Lavatekstis on kasutatud Mehis Heinsaare 15 novelli ja üht luulekogu.

"Olen Heinsaare loomingust välja otsinud dramaatilised motiivid ja keevitanud neist kokku lavanarratiivi, mis mängib üsna palju ka klišeedega. Sinna on põimitud vanasõnu ja täiesti totrat argitarkust, mis on ääretult banaalne. Aga mulle tundus, et Saatpalu poeesia ja Heinsaare maagilise realismi lavale toomiseks on vaja mingisugust tasakaalustavat ollust," kirjeldas Toikka mitmeid kordi ümber kirjutatud lavateksti loomist.

Näitlejamängule ja tekstile lisaks on oluline osa loo jutustamisel ka Lauri Saatpalu kirjutatud lauludel ja koos Paul Danieliga loodud muusikalisel kujundusel ning põneval lavakujundusel, mille märksõnadeks on Lõuna-Eesti maastik, kartulikorvid ja maju sümboliseerivad postkastid.

Teatrikunstnik Rosita Raua loodud lavakujunduse üks suur osa on paarsada kartulikorvi.

Lavastuse "Mees, kes ei teinud mitte midagi" tegevus toimub Kärstna korvipunujate külas Viljandimaal, kus külarahvas on tegus ja tubli. Kui aga külla ilmub võõras mees, muudab see elu Kärstnas äratundmatuseni. Laval on külalisnäitlejatena Lauli Otsar, Ester Kuntu ja Lauri Saatpalu, NUKU teatri trupist Laura Nõlvak, Liivika Hanstin, Getter Meresmaa, Mart Müürisepp, Mihkel Vendel, Taavi Tõnisson ja Anti Kobin. Bändiliikmed on Paul Daniel, Madis Muul, Tanel Ruben või Eno Kollom, Marti Tärn või Mihkel Mälgand. Koreograafia on loonud Marge Ehrenbusch ning lavavõitluse Tanel Saar, valguse kujundas Triin Hook.

Juulikuus mängitakse lavastust 10 korda, augusti lõpus toimub veel viis etendust. Suve jooksul sõidavad Tallinnasse ka teatribussid Viljandist, Tartust, Rakverest ja Pärnust.

Laadimine...Laadimine...