NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

Laval ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad, mis õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

Laval ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad, mis õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

NUKU teatris esietendub 25. veebruaril väikelastele mõeldud lavastus "Päris mäng", mille autor ja lavastaja on NUKU teatriga sügisel liitunud Leino Rei, vahendas BNS.

Lavastus on mõeldud kahe kuni nelja aastastele lastele, aga kindlasti ka laste vanematele. "Kui laps sünnib, läheb aega ja vaeva, kuni ta hakkab asjadest aru saama ja ennast emakeeles väljendama. Enne emakeelt on tal aga omakeel, mis avaldub häälitsustes, nutus, naerus, püüus midagi haarata, end külili keerata, roomata, käpuli tõusta, kakerdada. Aga võib-olla on selles omakeeles peidus veel palju enamat? Oleks vaid aega last lugeda. Meil ei ole päevas kuut tundi aega jälgida lapse impulsse, aga meil võiks olla vähemalt pool tundi, et seda teha. Võtame koos selle aja ja vaatame, mis juhtuma hakkab," rääkis Rei.

"Päris mängu" peategelane on poisipõnn, kelle noored vanemad viivad hoida vanaisale, puutöökotta. "Ootamatu olukord kõigile, aga kui vanaisa kord oma mängumootori käima saab, võib kõike juhtuda. Tema puutöökojas ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad. Need õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda," kirjeldas NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht Hannele Känd lavastust.

Noori lapsevanemaid kehastavad ning laps-nukku manipuleerivad samuti hooaja alguses trupiga liitunud Getter Meresmaa ja Mihkel Vendel, vanaisa mängib Andres Roosileht. Lavakujunduse, mis kujutab vanaisa puutöökoda, ning kostüümid kujundas Marion Undusk, nukkpeategelase, keda näeme lavastuses kolmes erinevas vanuses, lõi nukukunstnik Rosita Raud. Helilooja ja muusikalise kujunduse autor on Ardo Ran Varres.

"Päris mäng" esietendub 25. veebruaril kell 15 NUKU teatri ovaalsaalis, etendusi antakse kuni juuni alguseni ning järgmisel hooajal.

Laadimine...Laadimine...