Oksjonil müüdud Linnateatri piletid toetavad Vähiravifondi

"Iga euro või sada eurot, mida suudame piletioksjoniga kokku koguda, läheb selleks, et kinkida inimestele lootust ja elupäevi," sõnas Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Pilt: Scanpix
Tervis Eesti

Oksjonil müüdud Linnateatri piletid toetavad Vähiravifondi

Juuli Nemvalts

"Iga euro või sada eurot, mida suudame piletioksjoniga kokku koguda, läheb selleks, et kinkida inimestele lootust ja elupäevi," sõnas Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Uue teatrihooaja alguse puhul korraldavad Tallinna Linnateater ja Vähiravifond Kingitud Elu septembri alguses heategevusliku piletioksjoni. Vähihaigete toetuseks toimuvale oksjonile lähevad kaks pääset igale Tallinna Linnateatri 55. hooaja esietendustele.

"Ootame suure põnevusega uue nädala oksjoneid, kutsume kõiki üles mitte maha magama seda suurepärast võimalust ning täname Tallinna Linnateatrit ja Pazzo veinibaari panuse eest vähiravifondi missiooni. Üheskoos kingite taas kellelegi uue lootuse ja võimaluse elada," lisas Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

2.-6. septembrini pannakse Vähiravifondi Kingitud Elu Facebooki lehel oksjonile iga päev ühe uuslavastuse piletikomplekt kahele. Igale piletikomplektile lisandub kerge õhtusöök pärast etendust veinibaaris Pazzo (Pagari tn 1) koos pudeli šampanjaga.

Nädala alguses osteti mõlemad piletikomplektid oksjonil 150 euroga. Kolmapäeval kerkis hind rekordsummani  -  270 euroga saadi esietenduse piletikomplekti omanikuks. Igal päeva saab pakkumisi teha kella 12st kuni kaheksani õhtul välja. Kindlat rahasummat, mida soovitakse kampaania abil koguda, pole nad Tänavsuu sõnul Vähiravifondis eesmärgiks seadnud. "Iga euro või sada eurot mida suudame kokku koguda läheb selleks, et kinkida inimestele lootust ja elupäevi," sõnas ta.

Vähiravifondil on paralleelselt käimas mitmeid kampaaniad. Hetkel kogutakse sihtotstarbeliselt raha Facebooki vahendusel ühele noorele kolmelapselise emale. Veel mainib Tänavsuu kohvijookide kampaaniat Karmeni kohvikutes, lisaks käijakse väliüritustel raha kogumas.

Õnneks väsimise märke Tänavsuu enda sõnul ei tunneta. "Mind innustab see, kui näen, et fondi töö läheb korda nendele inimestele, kes saavad vajalikku ravi ja neile kes tahavad teha head. Mõlemalt poolt läheb see inimestele korda ja see innustab."

Oksjonid algavad iga päev kell 12 ja võitjad selguvad sama päeva õhtul kell 20. Linnateatri turundusjuht Margus Küppar sõnas, et kampaania kestab reede õhtuni ja laupäeval tehakse teatavaks annetuse lõplik summa Linnateatri uue hooaja avaüritusel "Pisuhänd". "Teeme Vähiravifondiga koostööd just seetõttu, et kui teatrid alustavad oma hooaega ja tutvustavad oma üritusi ühel või teisel kujul, siis tihtilugu teatrid võistlevad, et saada tähelepanu ja müüa pileteid aga Linnateatril on piletimüügiga hästi läinud. Tahtsime oksjonil oma piletimüügiga tõmmata tähelepanu teistsugusel, positiivsemal moel ja juhtida tähelepanu ka nendele inimestele, kes head teevad ja korraldavaid kampaaniaid teiste aitamiseks," rääkis ta. "Ja miks mitte need kaks asja siduda omavahel. Läbi selle saame tutvustada teatri uuslavastusi."

Tallinna Linnateatris esietendub alanud hooajal viis uuslavastust: lavale jõuavad Priit Piusi lavastus "Gorge Mastromase rituaalne tapmine", Elmo Nüganeni lavastus "Kommuun", Artjom Garejevi lavastus "Enigma variatsioonid", Diana Leesalu lavastus "Nad tulid keskööl" ja Elmo Nüganeni lavastus "Lapsed".

Laadimine...Laadimine...