Oktoobri esimene nädal on möödunud jääkarude tähe all

Septembri lõpul uude kompleksi üle toodud jääkarud Friida ja Aron pääsesid esmaspäeval esmakordselt uue kodu õuele. Avarus ei löönud neid pahviks, aga silmad olid esiotsa küll suured ja põnevil. 

Pilt: Inari Leiman

Oktoobri esimene nädal on möödunud jääkarude tähe all

Septembri lõpul uude kompleksi üle toodud jääkarud Friida ja Aron pääsesid esmaspäeval esmakordselt uue kodu õuele. Avarus ei löönud neid pahviks, aga silmad olid esiotsa küll suured ja põnevil. 

Ettevaatlikult nuusiti üheskoos läbi õueala piirid, kombati elektrikarjust, patsutati vaateklaasi, näkitseti, kaabiti ja sikutati muru. Friida proovis järele ka ujumisvõimalused: tegi aeglaselt ja rahulikult mõned tiirud madalamas kaldaäärses vees, kus jalgadega põhjakive kompima ulatub, siis aga ujus ka risti üle basseini. Veest välja tulnud, püherdas ta pikalt murul, et karvakasukas kuivaks pressida.

Järgmisel päeval said jääkarud aedikusse kõrvitsaid ja oksi ning kohale veeretati ka nende lemmikmänguasjad: rull ja pallid. Neljapäeval aga tõstis kraana aedikusse suure oksliku kasetüve, mis seni laste loomaaia kääbuskitsede ja alpakade aedikut rikastas. Küll siis jagus nuuskimist ja kraapimist! Uutest lõhnadest oli eriti huvitatud karupoeg Aron.

Veemõnusid regulaarselt nautiv Friida tegi juba katset ka basseini põhja sukelduda, Aron aga esialgu ujuma minna ei söanda, mis sest, et ema teda vette mängima püüab meelitada. Seepärast näeb Aron aeg-ajalt päris pruun välja, eriti peale mullas tuustimist ja murul püherdamist.

Nädala lõpp on pühendatud jääkarude uue kodu avamisele: pühapäeval, 8. oktoobril algusega kell 11 on kõik huvilised oodatud jääkarusid uudistama, jääkarujutte kuulama, meisterdama ja joonistama.

Mõne aja pärast kolib uude kompleksi ka isakaru Nord. Noor emakaru Nora aga jääb vanasse karumajja, kuni kolimiseni liigikoordinaatori poolt välja valitud loomaaeda, kus teda ootavad ees paariline ja emakssaamise võimalus.

Amuuri tiigrid Piiga ja Pootsman vahetasid puurid ja Pootsman, kes sageli taamal jalutavaid ninasarvikuid piidleb, sai nüüd lustida Piigale kingitud tuletõrjevoolikutest meisterdatud ninasarvikukujuga. Täisjõus isatiiger sasis ja lohistas kuju hoolega, kuni see basseini vajus. Sealt aga ei jõudnud ta kuju enam välja tõsta ja talitajail tuli appi tulla.

Karakalid Barunka ja Barak, kellest loodetakse saavat paar, tegid esialgu tutvust lõhna vahendusel: noor emane Barunka sai nuuskimiseks oma tulevase kaasa Baraki junnikesi. Ta tundis nende vastu suurt huvi ega peljanud isase lõhna sugugi.

Tänavu koorunud ja õnnekurgedest kasuvanemate pesas üles kasvanud valgekuretibu osutus isaseks.

Paksunahaliste majas kolisid siseruumidesse pruun-harjasvöölased ja surikaadid. Botaanikaaiast tulid tagasi seal suve veetnud kolm kääbuskitsesokku.

 

Laadimine...Laadimine...