Olde Hansa esindab Tallinna linna rahvusvahelistel hansapäevadel Bergenis

Restorani peakokk Emmanuel Wille astub Bergenis võistlustulle keskaegsete köögimeistrite mõõduvõtmisel HanseChef.

Pilt: Scanpix

Olde Hansa esindab Tallinna linna rahvusvahelistel hansapäevadel Bergenis

Restorani peakokk Emmanuel Wille astub Bergenis võistlustulle keskaegsete köögimeistrite mõõduvõtmisel HanseChef.

Olde Hansa tegevjuhi Tene Linki sõnul on restorani ülesandeks tutvustada 36. rahvusvahelistel hansapäevadel osalejatele Tallinna ehedat keskaegset õhustikku. "Vastutame 9.-12. juunini Bergenis Tallinna linna külaliste ja delegatsiooni liikmete söögipoolise eest ning aitame tutvustada meie kunagist hansalinna turismi sihtkohana,” rääkis Link. "Kavatseme pakkuda muuhulgas festivali külalistele Olde Hansa kuulsaid magusaid mandleid ja näidata Krambude keskaegset majakraami. Õhustiku loomiseks võtame kaasa oma moosekandid, kes hakkavad keskaegsetel pillidel selle ajastu muusikat esitama."
 
"Valisime Olde Hansa Bergeni hansapäevadele Tallinna esindama seepärast, et Olde Hansa suudab kõige autentsemalt edasi anda keskaegset õhustikku ning hansaaegseid teeninduskombeid," sõnas Tallinna linnasekretär Toomas Sepp.
 
Bergenis toimuva festivali kõrghetkeks onkeskaegade roogade valmistamise võistlus HanseChef, kus kolleegidega asub mõõtu võtma Olde Hansa peakokk ja pikaaegse Bocuse d ́Or ́i Eesti kokakoondise treeneri kogemusega Emmanuel Wille.
 
Belgiast pärit meisterkoka Emmanuel Wille hinnangul tuleb Bergeni võistlus väga kõrgetasemeline, sest võistlustulle astuvad parimad keskaegsete toitude meistrid üle Euroopa. "Kokkade võistlus on pühendatud Bergeni hansaaegsetele peamistele kaubaartiklitele kuivatatud kalale ja heeringale ning sel aastal Saksamaal tähistatud õlle puhtuse seaduse 500. aastapäevale," lausus Wille. "Seepärast on roogade valmistamisel kohustuslikeks koostisaineteks kuivatatud kala, heeringas ja õlu, kuid lisaks tuleb toitudes kasutada üllatusaineid, mis selguvad alles kohapeal. Mõõduvõtmine toimub vabas õhus publiku silme all, poole tunniga tuleb välja mõelda menüü ning seejärel kahe tunniga valmistada kolmekäiguline söömaaeg tosinale raehärrale."
 
Järjekorras 36. rahvusvahelistel hansapäevadel Bergenis osaleb 78 endist hansalinna. Neli päeva kestev sündmus tunnuslausega "Minevik on tulevik" keskendub sellele, kuidas ajalugu mõjutab tänapäeva ja tulevikku. Mahukas programm on jagatud viie alateema vahel, milleks on hansaturg, majandusfoorum, toiduvalmistamine, kunst ja noorteprogramm. Rahvusvahelisi hansapäevi korraldab alates aastast 1980 Uus Hansa Liit (Die Hanse), kuhu kuulub 185 kunagist hansalinna 16 riigist. Kaasaegseid rahvusvahelisi hansapäevi on korduvalt peetud ka Eestis: 1992. aastal Tallinnas, 2005. aastal Tartus, 2010. aastal Pärnus ning eelmisel aastal Viljandis. Järgmisel aastal toimuvad hansapäevad Hollandi kunagises hansalinnas Kampenis.

Laadimine...Laadimine...