OTSE: Toompeal arutletakse küberahistamise piiramise üle

Ettekannetega astuvad üles Liisa Oviir, Marina Kaljurand, Hille Hanso, Maarja Punak, Olle Selliov ja Barbi Pilvre. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

OTSE: Toompeal arutletakse küberahistamise piiramise üle

Toimetaja: Sandra Lepik

Ettekannetega astuvad üles Liisa Oviir, Marina Kaljurand, Hille Hanso, Maarja Punak, Olle Selliov ja Barbi Pilvre. 

Riigikogu konverentsikeskuses toimuv arutelu võtab vaatluse alla seksuaalse ahistamise küberruumis ja otsib vastuseid küsimusele, kuidas selle pead tõstva probleemiga tõhusalt võidelda.

Ettekannetega astuvad üles endine riigikogu liige Liisa Oviir, kelle eestvõttel menetles parlament 2017. aastal seksuaalset ahistamist käsitlevaid seadusesätteid, küberjulgeoleku ekspert ja suursaadik Marina Kaljurand, ajakirjanik Hille Hanso, politsei esindaja ja endine veebikonstaabel Maarja Punak, Vaimse Tervise Edendamise Kompetentsikeskuse psühholoog Olle Selliov ning riigikogu liige Barbi Pilvre, kes on ka seminari peakorraldaja.

Pilvre sõnul keskendub arutelu küberahistamise probleemile ja sellele, mida peaks riik tegema ahistamise ohjeldamiseks. "Seksuaalne ahistamine küberruumis on sageli seotud lähisuhtevägivallaga. Käsitleme ka seda,  mida saavad ohvrid teha peale ahistajate blokeerimise. Tänane Eesti seadusandlus küberruumis toimuvat seksuaalse sisuga ahistamist ei puuduta, kui tegu pole alaealisega. Samas kehtib meil 2017. aastast seadus, mis võimaldab inimestel seksuaalse ahistamise korral politseisse pöörduda. Ajakirjanik Hille Hanso juhtum tõi selgelt esile, et korrakaitsjad on mõnes olukorras relvitud ja ohver ei saa abi," selgitas Pilvre. 

Liisa Oviir räägib seksuaalse ahistamise sanktsioneerimisest küberruumis ja Maarja Punak veebikonstaabli kogemusest kübervägivalla ohjeldamisel. Marina Kaljurand tutvustab seda, kuidas ÜRO käsitleb seksuaalset ahistamist.

Seminar algab riigikogu konverentsikeskuses kell 10 ja lõpeb orienteeruvalt kell 12. Pärast ettekandeid toimub paneeldiskussioon. Otseülekannet arutelust saab jälgida siit.

Laadimine...Laadimine...