OTSE, VIDEO JA FOTOD: Tasuta maakondliku ühistranspordi foorum

Kuidas on tasuta maakonnabuss mõjutanud eravedajaid ja reisironge, mida arvavad bussijuhid, kuidas ühildada pooletasulisi maakondi ja linnu tasuta enamusega – neil teemadel arutatakse foorumil "Viis kuud maakondlikku ühistransporti".

Pilt: Albert Truuväärt

OTSE, VIDEO JA FOTOD: Tasuta maakondliku ühistranspordi foorum (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

Kuidas on tasuta maakonnabuss mõjutanud eravedajaid ja reisironge, mida arvavad bussijuhid, kuidas ühildada pooletasulisi maakondi ja linnu tasuta enamusega – neil teemadel arutatakse foorumil "Viis kuud maakondlikku ühistransporti".

Tasuta ühistransport on 2018. aastal tõusnud silmapaistvaks teemaks nii Pariisis kui Berliinis ning  sellest räägitakse üha rohkem ka väljaspool Euroopat. Sageli viidatakse seejuures eeskujuna Tallinna linna ja Eesti maakondade tasuta ühistranspordi eduloole.

23images

Konverentsil teevad vahekokkuvõtteid tasuta sõidu õnnestumistest ja raskustest majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Linnade ja Valdade Liidu esimees, Tallinna linnapea Taavi Aas, Sebe ja Lux Express´i omanik Hugo Osula, Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson, Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo, Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu juhatuse esimees Üllar Kallas ja kohalike omavalitsuste esidajad.

Ühiselt arutatakse, milline on kasvanud reisijate arvu anatoomia; kuidas on tasuta maakonnabuss mõjutanud eravedajaid ja reisironge; mida arvavad bussijuhid; kuidas ühildada pooletasulisi maakondi ja linnu tasuta enamusega?

Tallinna Arengu- ja Koolituskeskuse korraldatud foorum algab esmaspäeval, 17. detsembril kell 10 Tallinnas, Kiek in de Köki (Komandandi tee 2, Tallinn) torni ülakorrusel.

Tasuta foorumist on oodatud osa võtma ühistranspordi planeerimise ja korraldamise temaatikast huvitatud poliitikuid, ametnikke, ettevõtjaid, teadlasi, kodanikuaktiviste, ajakirjanikke.

 

Foorumi kava:

Viis kuud maakondlikku tasuta ühistransporti

17. detsembril 2018 Tallinnas Kiek in de Köki´i torni ülakorrusel

9:30 registreerimine, kohv

10:00 Moderaatori sissejuhatus

Kadri Simson, majandus- ja taristuminister "Viis möödunud ja järgnevat kuud"

Taavi Aas, Linnade ja Valdade Liidu esimees, Tallinna linnapea, "Kui kaua peavad piiramisele vastu neli pooletasulist maakonda"

Hugo Osula, Sebe ja Lux Express´i omanik,  "Mis muutus eravedaja jaoks?"

Kirke Williamson, Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja, "Tekkinud probleemid ja avanenud võimalused"

Ronnie Kongo, Elroni müügi ja arendusjuht "Tasuta buss tasulise rongi perspektiivist"

Üllar Kallas, Transpordi ja Teetöötajate Ametiühingu juhatuse esimees, "Tasuta ühistransport bussijuhtide ja ametiühingute vaates"

11:45-12:00 kohvipaus

Mikk Lõhmus, Läänemaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liige, Lääne-Nigula vallavanem, "Läänemaa kui tasuta saar Põhja-Eesti ÜTKs"

Einar Vallbaum, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu esimees, Viru-Nigula vallavanem, "Põhja-Eesti tasuline saar Eestis"

Karl Tiitson, Saaremaa valla transpordinõunik, "Hästi on ja paremaks läheb"

Tõnis Piir, Tartu ÜTK juhatuse liige, "Maakonna ja linnaliinide lapitekk"

Romek Kosenkranius, Pärnu linnapea, "Valla ja maakonna piletite kindakiri"

Veiko Luhalaid,  Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor, Narva-Jõesuu Linnavolikogu esimees, "Ida-Viru linnade ja maakonna puuduv tervik"

Peeter Rahnel, Mulgi vallavanem, "Tasuta linn ja maakond"

 

Arutelu: "Tasuta võrreldes pooletasulisega ehk millal on terves riigis maakonnabuss tasuta?",

moderaator Allan Alaküla, Tallinna esindaja Euroopa Liidus

 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...