OTSELIIN: Putin süüdistas Läänt Vene karu ketti panemises

Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin süüdistas oma traditsioonilisel iga-aastasel pressikonverentsil Lääneriike Venemaa ahistamises. Lisatud kokkuvõttev video!

OTSELIIN: Putin süüdistas Läänt Vene karu ketti panemises (4)

Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin süüdistas oma traditsioonilisel iga-aastasel pressikonverentsil Lääneriike Venemaa ahistamises. Lisatud kokkuvõttev video!

"Ükskõik mida me (VF - toim) ka ei teeks - põrkume alati vastu probleeme, oponeerimist-vastuväiteid ja meievastast võitlust," ütles Putin neljapäevasel traditsioonilisel pressikonverentsil. 

"Tõin Valdais (Vene elitaarne majandusklubi - toim) näiteks meie kõige tuntuma sümboli - vene karu, kes kaitseb oma taigat," rääkis Vene riigipea.

"Vahel tuleb pähe mõte, et ehk peaks karul käskima rahulik olla, et ta ei ajaks taigat mööda metssea põrssaid taga, vaid toituks marjadest, meest. Kas ta siis jäetaks rahule? Ei - sest teda üritatakse alati ketti panna," mõtiskles Putin.

"Nii kuidas see õnnestub, rebitakse karul nii hambad kui küüned välja," viitas president Vene tuumaheidutuse relvadele. "Kui see, jumal küll, peaks juhtuma, siis pole mõmmit enam vaja ja taiga rabatakse kohe endale," rääkis Putin Siberi rikkustest mõeldes.

Riigipea väitel on mõned Lääne poliitikud nimetanud ebaõiglaseks loodusvarade jaotust, seal hulgas kogu Siberi kuulumist Venemaale.

"Kas oli õiglane krabada Mehhikolt Texas? Nad nimetavad meie majandustegevust omal maal ebaõiglaseks. Me peaksime oma ressursse kulbiga välja jagama," sõnas ta.

"Me ju kaitseme oma sõltumatust, suveräänsust ja õigust olemasolule. Sellest peavad kõik aru saama," ütles Putin lõpetuseks küsimusele, kas Vene praegune majanduslik olukord on tasu Krimmi liitmise eest.

USA on Venemaale ohtlik

Ameerika Ühendriigid kujutavad paigaldatava raketitõrjesüsteemiga endast Venemaale ohtu, ütles Vladimir Putin pressikonverentsil.

Vene riigipea sõnul Moskva ei astu vastusamme Lääne poliitiliseks ründamiseks, tegu olevat vaid oma huvide kaitsmisega.

"Te ütlesite, et Venemaa on teinud märkimisväärse panuse nendesse pingetesse, mis hetkel maailmas valitsevad. Venemaa on küll panuse teinud, kuid vaid selles mõttes, et ta kaitseb aina jäigemalt ja jäigemalt oma rahvuslikke huve," selgitas Putin.

"Me ei kavatse kedagi rünnata, me vaid kaitseme oma huve," toonitas Vene president.

Sealjuures Putin rõhutas, et Moskva tahab arendada Läänega normaalseid suhteid majanduse, julgeoleku ja terrorismi vastase võitluse vallas.

Putini kümnes suur pressikonverents

Tegu oli Putini jaoks juba kümnenda korraga sellist suurt iga-aastast pressikonverentsi anda. Esimese kord oli seda teha 2001, aasta peale võimule tulekut.

Tänasele pressikonverentsile oli akrediteeritud 1259 Vene ja välismaist ajakirjanikku ning üritus kestis 3 tundi ja 15 minutit. Eelmisel aastal oli see 50 minutit pikem. 

Pressi huvitas Putini arvamus praegusest majanduskriisist Venemaal, olukord Ukrainas, Krimmi liitmine ja opositsiooni survestamine. Lisaks millised on tema plaanid võimaliku "paleepöörde" korral ning mõttet Mihhail Hodorkovskile armu andmise osas.

Küsimuste otsevoolu saab vaadata SIIT

Putini pressikonverentsi kokkuvõtet saab vaadata SIIT

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...