Oviir otsustas riigikogu valimistel mitte kandideerida

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Liisa Oviir teatas täna, et ei kandideeri eelolevatel riigikogu valimistel.

Pilt: Scanpix

Oviir otsustas riigikogu valimistel mitte kandideerida

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Liisa Oviir teatas täna, et ei kandideeri eelolevatel riigikogu valimistel.

Hiljuti erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) juhiks saanud Oviir teatas reedel erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et ei kandideeri eelolevatel riigikogu valimistel, vaid pühendub komisjoni juhtimisele, edastas rahvusringhääling (ERR).

Oviir märkis kirjas oma valikut põhjendades, et tema hinnangul on ebaeetiline võtta ERJK juhi töö kõrvalt aktiivselt osa riigikogu kampaaniast. Ta lisas samas, et selle sammuga ei loobu ta poliitikast. "Ma olen ja jään ühiskondlikult aktiivseks. Aga poliitikasse panustamiseks ei pea olema palgaline poliitik. Ma jätkan ühiskondlikus elus, andes oma panuse teemades, mis on minu jaoks olulised, kus ma näen, et regulatsioonid on ebapiisavad või ühiskondlik suhtumine vajab muutmist," kirjutas Oviir.

Oviir ütles ERR-ile, et lisaks komisjoni juhtimisele ja ühiskondlikule tegevusele näeb ta end tööalaselt tulevikus tegutsemas oma põhivaldkonnas, milleks on õigusteadus.

Huvide konflikti vältimiseks juhib sotsiaaldemokraatliku erakonna Harju- ja Raplamaa piirkonna kampaaniat piirkonna aseesinaine Pille Petersoo.

Oviir kuulub sotsiaaldemokraatlikku erakonda 31. märtsist 2014. Poliitikasse sattus ta 2015. aasta sügisel, kui temast sai Taavi Rõivase valitsuse ettevõtlusminister. Selles ametis oli ta 23. novembrini 2016. Pärast valitsusvahetust läks Oviir Urve Palo asendusliikmena riigikokku, mille liige ta oli tänavu augustini, mil Palo otsustas parlamenti naasta.

Laadimine...Laadimine...