Pääsküla gümnaasiumile valmib uus maja ja Prantsuse lütseumile võimla

Pääsküla gümnaasium saab uue söökla, garderoobi ja õuesõppepaviljoni, Prantsuse lütseum aga võimla, mida kool on oodanud 1937. aastast alates.

Pilt: Albert Truuväärt
Haridus Tallinn

Pääsküla gümnaasiumile valmib uus maja ja Prantsuse lütseumile võimla

Urmas Kaldmaa

Pääsküla gümnaasium saab uue söökla, garderoobi ja õuesõppepaviljoni, Prantsuse lütseum aga võimla, mida kool on oodanud 1937. aastast alates.

Hiljuti sai nurgakivi Pääsküla gümnaasiumi uus hooneosa. Õppima hakatakse kaua oodatud korras kooliruumides järgmise aasta 1. septembrist. Kooli direktori Leena Saagi sõnul rajatakse vana koolihoone ümberehitamise käigus peaaegu et uus kool. 

Praegusest koolimajast säilib ainult Põllu tänava äärne neljakorruseline õppehoone, kus pärast põhjalikku remonti hakkab asuma enamik klassiruume. Ülejäänud osa lammutatakse ja selle asemele rajatakse täiesti uus hoone. Keskmisse korpusse tulevad garderoob, söökla, aula, administratsiooni tööruumid ja ka mõned klassiruumid,

Remondi ajal hakkab käima koolibuss

Nõmme ujula poolsesse ossa täismõõtmetes spordisaal ning aeroobika- ja jõusaal. Seal saab ka Nõmme noortemaja omale täiendavad ruumid mudelismitöökodadele ning muusika, tantsu ja kunsti jaoks. Pääsküla gümnaasiumi ja Nõmme noortemaja ruumid asuvad hoone eri osades ja neisse pääseb eraldi ukse kaudu.

"Vanasse koolihoonesse ei olnud võimalik mahutada täismõõtmetes korvpalliväljakuga spordisaali gümnaasiumile," ütles Saag. "Samuti poleks seal saanud luua nüüdisaegseid õpi- ja töötingimusi gümnaasiumi ja noortemaja lastele ja töötajatele."

Tööd Pääsküla gümnaasiumi juures ei piirdu aga ainult koolihoone ümberehitusega, kooli territooriumile tuleb ka uus jooksurada ja ehitatakse õuesõppepaviljon, kus on võimalik sooja ilmaga tunde läbi viia.

Tegelikult alustas Ramm Ehituse OÜ Pääsküla gümnaasiumi juures tööd juba juulis. "Tööd on alles algusjärgus," ütles ehitusfirma projektijuht Ivo Jussmann. "Seni on kõik läinud plaanipäraselt, mingeid probleeme pole ette tulnud ja oleme graafikus."

Tuleval aastal juba valmis

Kuni Pääsküla gümnaasiumi ümber ehitatakse, kasutab kool 37. keskkooli ruume Mustamäel. "Nõmme teistesse koolidesse poleks me remondi ajaks ära mahtunud," selgitas Saag. "Kõigi ühine arvamus oli, et väikestel lastel on keeruline Mustamäele sõita, transpordiühendus Mustamäe ja Pääsküla kooli vahel on ebamugav ning otseliini pole. Tänu hoolekogu tublile tegevusele ja ka linnaosavalitsuse toetusele õnnestus meil käima panna koolibuss, mis viib 1.-4. klassi õpilased hommikul kooli ja toob nad pärast pikapäevarühma aega tagasi."

Lähiajal algab ka Prantsuse lütseumi võimla ehitus, see kerkib tühjale krundile lütseumi peahoone kõrvale. Võimla peab valmis saama 1. septembriks 2018.

"Meie võimla tuleb kümme aastat tagasi tehtud projekti järgi," ütles kooli direktor Lauri Leesi. "Seal saab korvpalli mängida, võimelda ning hüpata ja karata. Meie kliimas on raske oktoobrist kevadeni võimlemistunde väljas läbi viia. Oleme ainus kool Tallinnas, kel pole võimlat. Meie kooli hoone valmis juba 1937. aastal ilma võimlata ja sellest ajast peale on kogu aeg loodetud, et peagi ostetakse maja kõrvale krunt, kuhu see tuleb."

Seni on Prantsuse lütseum üürinud teisi võimlaid, kuhu lapsi viiakse bussiga.

 

Tulekul ka hariduskolleegiumi remont

Üldse annab linn tänavu koolide remondiks ning neisse uue inventari ostmiseks 20,4 miljonit eurot.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis tänavu valmis saanud suurematest töödest esimeses järjekorras ära Gustav Adolfi gümnaasiumi uue maja ning Linnamäe Vene lütseumi gümnaasiumiosa õppehoone. "Aasta lõpus algab Vanalinna hariduskolleegiumi õppehoone remont," ütles ta. "Lähiajal aga võetakse ette Tallinna Saksa gümnaasiumi ja Arte gümnaasiumi remondi projekteerimine, et ka need koolid saaks korda tehtud."

Laadimine...Laadimine...