Päästeliidu üleskutse tõi ligi 400 uut vabatahtlikku

"See näitab, et meie mehed ja naised tunnetavad järjest enam vastutust, julgevad hoolida ja tahavad panustada," lausus Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi.

Pilt: Urmas Piir/Revali Merekool
Eesti

Päästeliidu üleskutse tõi ligi 400 uut vabatahtlikku

"See näitab, et meie mehed ja naised tunnetavad järjest enam vastutust, julgevad hoolida ja tahavad panustada," lausus Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi.

10images

Vabatahtlikke päästjaid ühendava Päästeliidu kevadine üleskutse Eesti inimestele ja ettevõtjatele seljad kokku panna, on vaid poole aastaga toonud maa- ja merepäästjatele appi ligi 400 uut vabatahtlikku ning ühe suurtoetaja – Soome puksiirfirma Alfons Hakans.

"Arvestades, et veel 2011. aastal oli Eestis üldse kokku vaid 300 vabatahtlikku päästjat, siis ligi 400 uue maa- ja merepäästja lisandumine üksnes poole aastaga on väga võimas sõnum. See näitab, et meie mehed ja naised tunnetavad järjest enam vastutust, julgevad hoolida ja tahavad panustada," lausus Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi.

Eestis on selle sügise seisuga 115 vabatahtlikus päästekomandos, 35 merepäästeühingus ja 4 reservpäästerühmas kokku üle 2400 vabatahtlikku maa- ja merepäästja. "Oleme jõudnud seisu, kus vabatahtlikelt oodatakse järjest suuremat panust siseturvalisuse tagamisel. Juba praegu reageerivad vabatahtlikud päästjad ligi veerandile kõikidest väljakutsetest maapiirkondades ja merel oleme enamasti juba esmareageerijad," lisas Päästeliidu juhatuse esimees Kaido Taberland.

Et täita päästeameti ette seatud sihti ja tagada 2025. aastaks Eestis Põhjamaadega võrdne ohutustase, kus inimesi hukkuks ja õnnetusi juhtuks praegusest veelgi vähem, tuleb vabatahtlikul päästel oma haaret ühiskonnas veelgi laiendada. See aga eeldab järjest suuremaid investeeringuid, mille osas ei oota Päästeliit riigi abi, vaid tahab Eestis juurutada Euroopas levinud tava, kus vabatahtlikku päästet toetavad ennekõike inimesed ja ettevõtted läbi annetuste ja toetuste.

Kevadisele üleskutsele jõulisemalt seljad kokku panna reageeris näiteks ka Eestis tegutsev Soome puksiirfirma Alfons Hakans, kes uue ankurtoetajana Tallinki ja Silberauto kõrval toetas Päästeliitu kokku 50 000 euroga. Selle eest osteti merepäästjale üle Eesti 90 sidesüsteemidega varustatud tipptasemel kiivrit.

"Meie jaoks tuli otsus toetada Eesti vabatahtlikku merepäästet väga lihtsalt. Eestis, Lätis ja Soomes opereeriva puksiirifirmana teame väga hästi, kui tähtis on ohutus merel, väikelaevanduses ja laevanduses, ning Eesti vetes on Päästeliidul selles kanda oluline roll. Soovime ka ise siinse mereturvalisuse tagamisel kaasa lüüa ja kanda ühiskondlikku vastutust," ütles Alfons Hakansi vanemkonsultant Pär Landor. "Merepäästja saab tegutseda kõige efektiivsemalt, kui tema enda ohutus on tagatud. Meie jaoks on Päästeliidule merepääste kiivrite soetamine suur investeering, kuid see on väärt igat senti."

Alfons Hakansi toetuse eest ostetud kiivrid anti vabatahtlikele pidulikult üle eile Tallinnas toimunud merepäästekoolitusel, mis toimus Päästeliidu ühe koostööpartneri, Revali Merekooli baasis Pirital.

"Oleme vabatahtlike merepäästjatega juba aastaid koostööd teinud ja nende ettevõtmisi toetanud. Kuna vabatahtlikkus on suund, mida lähiajal järjest enam rakendatakse, soovime edaspidigi õppusteks oma baasi, tehnikat ja teadmisi pakkuda," sõnas Revali Merekooli nõukogu juht Tanel Hinno, kelle hinnangul on väga hea märk, et toetajatega on liitunud ka Alfons Hakans. „Skandinaavia laevandusettevõttena tunnetavad nad väga selgelt, kui vajalik on vabatahtlik merepääste. Loodan, et nii nende kui ka meie tegevus innustab tulevikus teisigi vastutustundlikke ettevõtteid merepäästest toetama."

Revali Merekool on aastate jooksul koolitanud ligi 25 000 inimest, sealhulgas ligi pool tuhat vabatahtlikku merepäästjat.

Laadimine...Laadimine...