Päästjad harjutasid roomikmasinaga sõitu

Lõppeval nädalal harjutasid Paide päästekomando päästjad uuenduskuuri läbinud ja diiselmootori´saanud roomikmasinaga Bandvagn sõitmist.

Pilt: Scanpix
Eesti

Päästjad harjutasid roomikmasinaga sõitu

Lõppeval nädalal harjutasid Paide päästekomando päästjad uuenduskuuri läbinud ja diiselmootori´saanud roomikmasinaga Bandvagn sõitmist.

Paide lähistel Sillaotsa õppesõiduväljakul nägi seega omamoodi maa ja taeva vahelist akrobaatikat, polnud küngast, kuhu pisike roomikmasin päästjaid poleks suutnud viia, kirjutab Järva Teataja.

Mehi koolitati roomikmasinat kasutama, et saaks selle lõpuks päästetehnikana arvele võtta. "Rääkisin üle masinal tehtud muudatused ja harjutasime ka mõne künka ületamist," selgitas Paide päästekomando pealik Geimo Eesmäe. "Õpe on valves olevate meeskondade kaupa."

Aprillis kirjutas Järva Teataja Paide komandosse päästjate kasutusse jõudnud roomikmasinast. Sama kiiresti, nagu masin Paidesse jõudis, läks see ka Saksamaale nüüdisajastusele, kuid 2017. aasta lõpust, on see Paides tagasi.

Lääne päästekeskuse valmisolekubüroo peaspetsialist Mihkel Uueküla selgitas lehele, et Paide päästekomando Bandvagn 206 läbis Saksamaal kaheksa kuu jooksul põhjaliku uuenduse, mille käigus vahetati välja mootor koos käigukastiga.

«Seoses uue mootoriga ehitati peale uus elektrisüsteem ning renoveeriti olemasolevat süsteemi. Uuenduskuuri läbis ka roomikauto veermik koos vedrustusega ning paigaldati uued roomiklindid,» täpsustas ta. «Parandati ka aastate jooksul tekkinud praod ja mõrad masina kerel ning seoses uue mootori paigaldusega pikendati kabiini ninaosa. Sõiduki alarmseadmeid täiustati vilkuritega.

Eesmäe kiitis roomikmasinal tehtud muudatused heaks. «Diiselmootor võtab vähem kütust, on töökindlam ja lihtsam kasutada,» sõnas ta.

Lääne regioonis on päästjatel kasutada kaks Bandvagnit, mis asuvad Paide ja Haapsalu päästekomandos.

Laadimine...Laadimine...