Päästjad lõpetasid Maxima laohoone kustutamise

Päästjad lõpetasid Tallinnas Mustamäel asuva ja ööl vastu esmaspäeva süttinud Maxima laohoone kustutamise esmaspäeval kell 17.19.

Pilt: Scanpix

Päästjad lõpetasid Maxima laohoone kustutamise

Päästjad lõpetasid Tallinnas Mustamäel asuva ja ööl vastu esmaspäeva süttinud Maxima laohoone kustutamise esmaspäeval kell 17.19.

Maxima Eesti kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets avaldas lootust, et põlengu põhjuste uurimine kulgeb kiirelt ning juhul kui lõplikku kinnitust leiab süütamise kahtlustus, õnnestub uurimisorganitel süüdlane või süüdlased tabada.

Ljubobratets kinnitas, et praegu pole ühtegi viidet põlenguga inimestele, loomadele või keskkonnale tekitatud kahjule. "Hoone juures on alustanud tööd ööpäevaringne valve ja käib piirdetara paigaldus, lähiajal taastatakse ka valgustus," sõnas ta.

Põlenud hoone oli viimase aasta jooksul kasutusel laona, kus ladustati kaupluste inventari ja dokumentide koopiaid enne nende lõplikku arhiveerimist.

Põhja päästekeskuse põhja regiooni korrapidaja Priit Janno sõnul said päästjad väljakutse Ehitajate tee 148A asuva Maxima kontori- ja laohoone juurde 17 minutit pärast südaööd. Sündmuskohal selgus, et hoone taga oli tuld võtnud materjalihunnik, mis asetses vastu seina.

Päästjate jõupingutustele vaatamata läks tuleleek ka hoone räästasse ja sealt edasi katusekonstruktsioonidess. "Katusekonstruktsioonid olid päästjate jaoks keerulised, esialgu ei saanud me kustutada ei seest ega väljast," ütles Janno, selgitades, et tuleleegile polnud päästjatel võimalik veega kiirelt ligi saada. Nii saigi tuli esialgu vabalt levida. Pärastlõunal käis aga katuse avamine ja tulekollete otsimine.

Põhja päästekeskuse menetlusbüroo juhataja Armand Jürgensoni sõnul on põhjust arvata, et tulekahju taga oli kellegi tahtlik tegevus, kuid põlengu tekkepõhjuse üksikasjad peab selgitama menetlus.

Laadimine...Laadimine...