Päästjad paljastasid võistlusraha kogumiseks kalendris oma ihu

Tõrva, Kohila, Mustvee ja Võru päästjad otsustasid välja anda ootamatult julge kalendri, mille eesmärk on end nähtavaks teha ja rahastada Lõuna-Koreas toimuvatele tuletõrjujate maailmamängudele minekut.

Pilt: Scanpix
Eesti

Päästjad paljastasid võistlusraha kogumiseks kalendris oma ihu

Tõrva, Kohila, Mustvee ja Võru päästjad otsustasid välja anda ootamatult julge kalendri, mille eesmärk on end nähtavaks teha ja rahastada Lõuna-Koreas toimuvatele tuletõrjujate maailmamängudele minekut.

Alanud aastaks valminud kalendrite seast paistab ereda tähena silma nelja komando ja 11 päästja koostöös valminud kalender, mis väljub klassikalistest raamidest. Kalendri tarbeks tehtud fotodel on kasutatud päästjate töövahendeid, matkitud töös ette tulevaid olukordi või mindud hoopis julgemat teed pidi. Enamik mehi heitsid vähemalt osa vormi seljast ja süstisid kindlust, et hädaolukorras kodanike aitamine meeste füüsise taha ei jää. Kes vormi maha võtta ei soovinud, lasi end pildistada koos perekonnaliikmete või lemmikloomaga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Projekti vedava Tõrva päästekomando pealiku Alor Kasepõllu sõnul tuli idee hoopiski väljastpoolt nende komandot. "Ühise ürituse käigus viskas keegi mõtte õhku, teised tulid kaasa," meenutas Kasepõld. Tõrva komando meeskonnavanem Kristjan Mikk lisas, et inspiratsiooni saadi internetist, kus nähti välismaa päästjate kalendrit.

Kalender on osutunud ootamatult populaarseks ja esimesed 400 tükki müüdi ära enne, kui kalender päästjatenigi jõudis. Nüüdseks on 12 eurost kalendrit müüdud 600 ringis. 7200-eurosest tulust peab maha arvestama ligi 1700 eurot trükile, lisandusid veel fotograafde tasu ja kalendrite transpordikulud.

Kalender on üks osa plaanist leida rahastus, et käesoleva aasta septembris Lõuna-Koreas Chungjus päästjate maailmamängudel osaleda. "Kuna kulud on suured, aitab kalender vähesel määral neid katta. Üldiselt on see mõeldud enda reklaamiks ja nähtavaks tegemiseks," selgitas Kasepõld. Ta rõhutas, et kalender on tehtud küll võistlustele mineku eesmärgil, kuid seejuures reklaamitakse ka päästeametit atraktiivse asutusena.

Miku sõnutsi otsitakse aktiivselt ettevõtjaid, kes oleksid nõus nende osalemist rahastama. Kalender aitab selgitada, millega päästjad tegelevad ja miks maailmamängudele pürgitakse. "Varsti hakkame käima ettevõtjate juures, et toetust saada. Samuti tahame stardipaik.ee keskkonnas oma projekti käima lükata," ütles Mikk.

Päästjad on arvestanud, et vähemalt 11-liikmelise meeskonnaga maailmamängudele minek maksab ühe inimese kohta umbes 2500 eurot, mille hulka kuuluvad lennukipiletid, majutus, võistlustasud ja kohalik transport üüriautoga.

Kalendreid müüakse kahes Tõrva ja ühes Mustvee lillepoes ning Tartus juuksurisalongis. Kalender liigub ka tuttavate vahendusel käest kätte. "Minu kõrvu on vaid kiitused jõudnud. Positiivset tagasisidet on kulbiga jagatud ja seda näitab ka huvi kalendrite vastu. Kritiseerivat tagasisidet pole ette tulnud," kirjeldas Kasepõld sooja vastuvõttu.

Laadimine...Laadimine...