Paet: Vene 5-rublane münt annab Pronkssõdurile groteskse hinnangu

Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et Pronkssõduri kujutisega uus viierublane Vene münt annab juba niigi vastuolulisele monumendile groteskse hinnangu.

Pilt: Scanpix

Paet: Vene 5-rublane münt annab Pronkssõdurile groteskse hinnangu (1)

Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet on seisukohal, et Pronkssõduri kujutisega uus viierublane Vene münt annab juba niigi vastuolulisele monumendile groteskse hinnangu.

Paeti hinnangul annab Venemaa Pronkssõdurile groteskse hinnangu, paigutades ta sisuliselt väärtusetule 5-rublasele mündile, mille makseväärtus on ümberarvestatuna kuus eurosenti.

"Arvestades Vene majanduse seisu ja inflatsiooni kaob see münt ilmselt lähiajal niikuinii käibest kui väärtusetu," kirjutas Paet suhtlusvõrgustikus Facebook.

"Pronkssõduri kujutisega viierublalise mündi vermimise näol on tegemist selge riikliku provokatsiooniga, sest Vene võim teab väga hästi, kui vastuoluline on see monument Eesti ajalugu arvestades," märkis Paet. "Paraku on see taas näide sellest, et väiksemate naaberriikide tunded ei lähe Venemaale vähimalgi määral korda. Samuti ütleb Vene võim selle otsusega, et Venemaal endal olulisi kohti polegi, mida müntidele vermida."

"Sellele võib muidugi taaskord Venemaa tähelepanu ka Eesti riigi tasemel pöörata. Ja võime ka soovitada kauneid, kuid samas põhjendamatult unustusse vajunud Venemaa paiku, mida võiks mündil kujutada," kirjutas Paet. "Paljud Vene inimesed oleksid kindlasti rõõmsad, kui neile olulised kodumaised paigad saaksid müntidel kajastatud, selle asemel et sealt vaataksid vastu konflikte tekitanud välismaised objektid."

Vene Föderatsioon andis välja viierublase mündi seeriast "Nõukogude armee poolt saksa fašistlikest anastajatest vabastatud riikide pealinnad", kuhu kuulub terve rida Punaarmee poolt okupeeritud riikide pealinnu. Eestile pühendatud mündil on Pronkssõduri kujutis ja kiri "Tallin 22. september 1944".

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...