Parkide päev kutsub linna loodusimesid avastama

Parkide päeval saab koos giidiga avastada parkide loodusimesid ning kuulata Ivo Linna ja Antti Kammiste kontserti.

Pilt: Scanpix

Parkide päev kutsub linna loodusimesid avastama

Parkide päeval saab koos giidiga avastada parkide loodusimesid ning kuulata Ivo Linna ja Antti Kammiste kontserti.

Linn korraldab looduskaitsekuu raames 24. mail parkide päeva. "Tänavu soovime enam tähelepanu pöörata Tallinna parkides leiduvate väärtuste tutvustamisele," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. "Kolmes Tallinna pargis – Hirvepargis, Löwenruh´ ja Ravila tänava pargis – toimuvad sel päeval looduse koha pealt harivad tegevused ja jalgsimatkad."

"Kõige toredam on neist kindlasti õhtul kell kuus algav Ravila pargi peretrall," ütles keskkonnaameti juhtivspetsialist Reet Vaiksalu. "Seal saab kogu perega oma teadmisi proovile panna viktoriinis, eri ülesannete lahendamises, taimekaartide meisterdamises ning arutleda loodushoiu teemadel."

Tegevusi juhendavad linna keskkonnaameti, Nõmme loodusmaja, Eesti Pandipakendi ja riigimetsa majandamise keskuse juhendajad. Lapsi rõõmustavad plekkpurgist maskott Pandu ja Lapi porokoer Kama. Muusikalist meeleolu loovad Ivo Linna ja Antti Kammiste.

"Ma tean, kui hea on pargis jalutada, parkide päeval tuleb esitamisele lõbus ja kevadine repertuaar," selgitas Linna "Laulan Eesti kergemuusika klassikat, seal on Ojakääru, Kikerpuud ja Valgret. Lisaks laulan neid laule, mille kohta ma olen alati arvanud, et need võivad rahvale meeldida. Iga artist ju enam-vähem teab, milliseid lugusid rahvas ootab."

Kuna Nõmme kitsastel tänavatel on parkimine raske, soovitavad korraldajad kohale tulla kas jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Kõige lähemale sõidavad bussid 18 ja 33, maha tuleb minna Nurme peatuses. Linnast võib tulla ka elektrirongiga Nõmme jaama ning jalutada sealt mööda Mai ja Ravila tänavat riikliku kaitse all oleva Ravila pargini.

Hirvepargis algab tegevus kell 11 kohviku Kalambuur juures, kus esmalt toimub parki ja 30 haruldast puud tutvustavate infostendide avamine. Pargi ajalugu tutvustab Tiina Tallinn ja ringkäiku pargis juhendab Olev Abner.

Kell 14 tutvustab giid Martin Suuroja Löwenruh´ pargi väärtusi ja piirkonnale iseloomulike suvemõisate ajalugu. Osalejad saavad parki tutvustava brošüüri ja on aktiivselt kaasatud aruteludesse ning tegevustesse. Löwenruh´ ja Hirvepargi üritusele paluvad korraldajad end eelnevalt registreerida veebilehel http://www.tallinn.ee/Parkide-paev

Nõmme pereüritusele pole vaja eelnevalt registreeruda. Kõik üritused on osavõtjatele tasuta.

5. juuni ehk keskkonnapäevani kestva looduskaitsekuu jooksul korraldavad Tallinna keskkonnaamet, botaanikaaed, loomaaed ja linnaosavalitsused kokku kümme üritust.

Laadimine...Laadimine...