Pärnumaa töömessil tuleb pakkumisele mitusada ametikohta

Aprilli alguses toimuval Pärnumaa töö- ja karjäärimessil saab valida mitmesaja tööpakkumise vahel.

Pilt: Scanpix

Pärnumaa töömessil tuleb pakkumisele mitusada ametikohta

Aprilli alguses toimuval Pärnumaa töö- ja karjäärimessil saab valida mitmesaja tööpakkumise vahel.

"Aeg on selline, et andke ainult inimesi," tõdes töötukassa Pärnumaa osakonna tööandjate konsultant Sigrid Jamnes,  kirjutab Pärnu Postimees.

Ettevõtteid, mis tööpakkumistega kohal, on praegu teada 50 ümber, aga nende hulk võib kasvada. Tööandjaid on nii kohalikke kui sääraseid, kes otsivad inimesi kogu Eestist. Näiteks on Tallinna vanglal 30 tööpakkumist, vahendas BNS.

Päästeamet otsib töötajaid kõigisse piirkondadesse. Kohal on üks Rootsi ette võte ja Hollandist tuleb siia rahvusvahelise võrgustiku EURES-i esindaja, kes vahendab sealseid tööpakkumisi.

Jamnes kõneles, et väga palju pakutakse hooajalist tööd, praktikakohti. Tööandjad on nõus palkama vähenenud töövõimega inimesi, võtma soovijaid tööpraktikale, palkama noori. "Näha on, et hädasti on töötajaid vaja," avaldas ta, et praegu on väga hea võimalus töö leida.

Jamnese sõnutsi ei pruugi igal tööandjal kohe tööotsijale sobivat vakantsi olla, aga järgmisel kuul võib mõni koht vabaneda. Mess on koht nii tööotsijatele kui tööandjatele, et infot koguda ja vahetada.

Kuna samal ajal töömessiga toimub kontserdimaja kolmandal korrusel noortele infomess, on mõni ettevõte võtnud suuna teavitada noori, mis ameteid üldse olemas on. Teisel korrusel käib karjäärinõustamine, kus kahanenud töövõimega inimesi konsulteerivad spetsialistid omaette ruumis.

Jamnes kinnitas, et kontserdimajas on lift ja messile pääsevad puudega inimesedki.

Laadimine...Laadimine...