Peaminister: Helme kohtub Vaheriga täna

"Siseminister lubas mulle, et kolmapäeval (21. augustil), kui ta läheb tööle, kohtub ta PPA juhiga ja nad räägivad silmast silma," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Peaminister: Helme kohtub Vaheriga täna

Pealinn

"Siseminister lubas mulle, et kolmapäeval (21. augustil), kui ta läheb tööle, kohtub ta PPA juhiga ja nad räägivad silmast silma," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Ratase sõnul kohtuvad politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja teda vallandada soovinud siseminister Mart Helme kolmapäeval, et oma suhted selgeks rääkida, kirjutas ERR-i uudisteportaal laupäeval. 

"Siseminister lubas mulle, et kolmapäeval (21. augustil), kui ta läheb tööle, siis ta kohtub PPA juhiga ja nad räägivad silmast silma," ütles Ratas laupäeval ERR-i ajakirjanikule Ester Vilgatsile.

"See oligi see vestlus ja ma arvan, et selline emotsionaalne olukord, mis ei ole ju hea, see tuleb de-eskaleerida ja minu meelest see sai eile lahenduse," rääkis Ratas, kes kohtus reedel puhkusel oleva siseminister Mart Helme ning teda asendades Vaherit vallandada püüdnud rahandusminister Martin Helmega.

"Kohtumise pikkus oli 45-60 minutit ja minu sõnumid olid ju samad - meil ei ole täna ju mingisuguseid konkreetseid fakte politsei- ja piirivalveameti peadirektori lahti laskmiseks ja ma ei toeta seda. Nii need asjad ei käi. Ma ütlesin ka, et ma ei toeta mingisuguse distsiplinaarmenetluse algatamist ja üldse mitte mingisuguste menetluste algatamist. Ma soovin töörahu, ma soovin töörahu ministri ja PPA juhi vahel. Eks selle inimel peavad kõik pingutama," rääkis Ratas.

Peaminister jättis vastamata ajakirjaniku küsimusele, kas ja millega Helmed põhjendasid Vaheri kiirkorras vabastamise soovi.

Ratas rõhutas, et Eesti on õigusriik ning jätkas: "Selliseid asju tuleb teha faktipõhiselt, aga niisugusi asju täna ei ole."

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmetest rahandus- ja siseministri tegevus põhjustas uue kriitikalaine valitsuse suunas ning laupäeval teatas Reformierakond, et algatab riigikogus valitsuse umbusaldamise.

Laadimine...Laadimine...