Peaminister Jüri Ratas arutas Tartus kõrghariduse edendamise teemasid

Peaminister Jüri Ratas arutas täna Tartus peetud kohtumistel sealsete ülikoolide juhtidega kõrghariduse ning teadus- ja arendustegevuse edendamist.

Pilt: Scanpix

Peaminister Jüri Ratas arutas Tartus kõrghariduse edendamise teemasid

Peaminister Jüri Ratas arutas täna Tartus peetud kohtumistel sealsete ülikoolide juhtidega kõrghariduse ning teadus- ja arendustegevuse edendamist.

Tugev ja ühiskonna vajadustega arvestav kõrgharidus on Eesti tuleviku jaoks võtmetähtsusega, ütles Ratas pressiesindaja teatel.

Kohtumisel Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli juhtkonnaga arutati riigi panust teaduspõhise kõrghariduse arendamisel ning viise, kuidas on võimalik viia avaliku sektori investeeringud teadus- ja arendustegevusesse eesmärgiks seatud tasemele – ühe protsendini SKP-st, märkis peamiistri pressiesindaja.

Ratas rõhutas, et teadus- ja arendustegevusel on väga oluline roll Eesti majanduskasvu toetamisel ning tootlikkuse ja konkurentsivõime tõstmisel ning sellepärast leidis ka teadus- ja arendusnõukogu oma viimasel istungil, et selle valdkonna rahastamist tuleb suurendada. Ühtlasi peavad ka kõrgkoolid ja teadusasutused rohkem mõtlema sellele, et nende töö vastaks ettevõtete ja ühiskonna praktilistele vajadustele, näiteks on hädavajalik hõlbustada teadlaste koostööd ettevõtlussektoriga, vahendas BNS.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes (KVÜÕA) ja Balti Kaitsekolledžis sai Ratas ülevaate Eesti ohvitseridele antavast haridusest ning täiendõppest. "Kui väga paljusid erialasid saab õppida kõrgkoolides väljaspool Eestit, siis väikeriigi ohvitseridele vajalikku mõtlemist ja väikeriigi riigikaitse põhimõtteid saame edasi anda ning arendada vaid ise. Seetõttu on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ja Balti Kaitsekolledži roll ainulaadne, Eesti kaitseväelaste professionaalsus aga kinnitus Tartus antavast väga heast riigikaitselisest haridusest," lausus Ratas.

Peaministri sõnul on kaitsekolledž Balti riikide kaitsekoostöö lipulaev ja suurepärane näide, kuidas kolm riiki inim- ning rahalisi ressursse koondades on loonud kõrgel tasemel rahvusvahelise sõjalise haridusasutuse.

Oma külaskäigu ülikoolilinna lõpetas peaminister Eesti Maaülikoolis peetud avaliku loenguga teemal "Eesti EL-i Nõukogu eesistumine ja tulevik Euroopa Liidus". Ratas ütles, et Eesti jättis eesistujana selgelt oma jälje Euroopa Liidu edasisele arenguteele ning tuleb jätkata Tallinna digivaldkonna tippkohtumisel hoo sisse saanud tööd, mis aitab digiajastu ja innovatsiooni EL-i kodanikele lähemale tuua.

Peaministri sõnul seisab Eesti selle eest, et ka järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil oleksid suurema ühtekuuluvuse saavutamine, ettevõtlusele uute võimaluste loomine ja ühenduste parandamine EL-i prioriteetsemad valdkonnad. "Oluline on hoida edasi aktiivset joont ning seista alati Eesti ja Euroopa Liidu huvide ning ühtsuse eest. Eesti tulevik on väga selgelt Euroopa Liidus. Üheskoos saavutame märksa enam, kui igaüks eraldi suudaks," ütles peaminister.

Laadimine...Laadimine...