Peaminister Ratas: Eesti peab saama sidusamaks, solidaarsemaks ja võrdsemaks

"Valitsusliidu põhimõte on see, et Eesti oleks sidusam, solidaarsem ja võrdse. See peaks meile andma ka selle, et Eesti rahvaarv ei väheneks ja me näeksime Eesti elu võimalikkust ka väljaspool Tallinna ja Tartu linna," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva
Eesti

Peaminister Ratas: Eesti peab saama sidusamaks, solidaarsemaks ja võrdsemaks

"Valitsusliidu põhimõte on see, et Eesti oleks sidusam, solidaarsem ja võrdse. See peaks meile andma ka selle, et Eesti rahvaarv ei väheneks ja me näeksime Eesti elu võimalikkust ka väljaspool Tallinna ja Tartu linna," ütles peaminister Jüri Ratas.

Riigikogu lahtiste uste päeval oli infotunnis kõikidel külastajatel võimalus esitada küsimusi peaminister Jüri Ratasele, kaitseminister Jüri Luigele ja kultuuriminister Indrek Saarele.

Järvamaa pensionäride koondise juhatuse liikme Tiit Merisalu sõnul on peale taasisesesvumist saanud võimule valitsus, kes on enamuse poole pöördunud näoga ja viinud täide terve rida olulisi muutuseid ja pööranud kogu riigi kursi näoga inimeste poole.

Paraku on Merisalu sõnul aga palju negatiivseid hinnanguid sellele kõigele ja ka Eesti Rahvusringhääling ei peegelda enamuse arvamust.

Ratase sõnul on valitsusliidu eesmärk olnud solidaarsema ja sidusama Eesti suunas ja sellele annab kolmandal märtsil hinnangu Eesti rahvas, kes on kõige kõrgemaks võimuks.

Peaministrile esitatud küsimus, Eesti NSV elushoidmisele, kus küsija sõnul kujutati küüditatute  mälestuspäeval Vabaduse väljakul Tartu rahulepingu järgse Eesti kaardi asemel ENSV kaarti.

Peaminister Ratase sõnul ei ole ega saa olla küüditamistele mitte mingisugust põhjendust, vaid ainult hukkamõist.

"Pole leida Eesti inimesi ega perekonda, keda see traagiline sündmus poleks puudutanud," selgitas Ratas.

Üle Eestiline küünalde panemine on Ratase sõnul tore traditsioon ja see peaks kindlasti jätkuma.  

Kaitseminister Jüri Luigelt küsiti aga küsimus  Donald Trumpi valimiskampaania halvustamise kohta Aktuaalse Kaamera saates. “Nähes seda kui palju Trump panustab meie riigikaistele tahaks ma küsida, kas teil häbi ka on," sõnas küsija Georg Kirsberg.   

"Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüütikuna püüdsin ma analüüsida, mis tooks Eestile kaasa sellise poliitiku nagu Donald Trumpi valimine," selgitas Luik ja lisas, et tore on näha, et poliitikud arenevad ja olukord on paremaks muutunud.

Peaministrile esitatud küsimusele, kas Nõmme linnaosa peaks jääma Tallinna koosseisu, vastas peaminister Ratas, et see peaks ilmselgelt nii olema, sest enamus Nõmme elanikke sooviksid olla Tallinna linna kosseisus.

Küsija hinnangul peaks aga lõpetama 1940. aastal ebaseaduslikult Johannes Lauristini ja Johannes Vares Barbaruse heaksiiduga likvideeritud Nõmme kui linna staatuse ja ka täna kuulutama Nõmme eraldiseisvaks linnaks.

"Nõmme on kindlasti tänasel päeval vähemalt minu jaoks, üks armsamaid ja rohelisemaid linnaosi Tallinnas," lisas Ratas.

Külaline Olav Sulak esitas küsimuse Kopli filmipaviljonide teemal, küsides, kas selle ehitamine ka Koplis jätkub.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul pole Eesti riik mitte kunagi varem nii suurel määral Eesti filmi toetanud, kui praegu.

"Üks  suurema toetuse põhjus on kindlasti Eesti juubeliaasta, millest lähtuvalt suunasime 10 miljonit eurot Eesti filmi toetamisse," sõnas Saar ja lisas, et ka tuleval aastal lisatakse Eesti filmi toetuseks miljon eurot lisaks.

Eesti teatrite rahastamise aluste küsimusele vasta kultuuriminister Saar, et teatrite rahastamine toimub etendusasutuse seaduse alusel.

"Teatri puhul on oluline regionaalne kaetus, teatrid ei peaks ainult Tallinnasse koonduma," selgitas Saar.

Laadimine...Laadimine...