Peaminister Ratas ei lähe presidendi vabariigi aastapäeva vastuvõtule

Peaminister Jüri Ratas ei lähe presidendi vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuleva aasta 24. veebruaril, selgub tema reede õhtul ETV+ eetrisse jõudvast aastalõpuintervjuust.

Pilt: Ilja Matusihis

Peaminister Ratas ei lähe presidendi vabariigi aastapäeva vastuvõtule (5)

Toimetaja: Toomas Raag

Peaminister Jüri Ratas ei lähe presidendi vabariigi aastapäeva vastuvõtule tuleva aasta 24. veebruaril, selgub tema reede õhtul ETV+ eetrisse jõudvast aastalõpuintervjuust.

"24. veebruaril ma võtan kindlasti osa üritustest Vabaduse väljakul, paraadist ja muust. Kui teid huvitab, kas ma kavatsen osaleda presidendi pidulikul vastuvõtul, siis võin öelda, et juba teatasin presidendile, et mind kahjuks pole [õhtuks] Eestis, kuna koolivaheaega tahaks veeta oma perega," ütles Ratas ETV+ usutluses.

Vastuseks küsimusele, kas peaministri ja presidendi vahelt on läbi jooksnud must kass, kuna president nimetas hiljuti Ratase valitsust ohuks Eesti julgeolekule, vastas peaminister: "Riiklikku julgeolekut ja põhiseaduslikku korda Eestis ei ohusta miski. See valitsus tugevdab nende alust, mitte ei nõrgesta. Mul on väga kahju, et Eesti presidendil on kujunenud selline arvamus, aga see on tema õigus. Isiklikult ei arva, et Stenbocki maja ja Kadrioru vahelt oleks must kass läbi jooksnud. On väga tähtis pidada dialoogi ja ma austan meie riigi presidenti."

Rahandusminister Martin Helme teatas eile, et ka tema ei lähe eelseisvale presidendi vastuvõtule ning sama otsuse langetanud ministreid on veelgi, vahendas BNS ERR-i portaali.

Helme märkis oma Facebooki kontol tehtud postituses, et Ratas pole oma otsusega midagi valesti teinud ning et sellises olukorras on tema hinnangul süüdi president Kersti Kaljulaid.

"Tegelikult tuleb ikka väga tõsiselt küsida, mida on teinud valesti kutsuja, et esimest korda taasiseseisvumise ajal jätab peaminister vastuvõtule minemast," kirjutas Helme.

"Vastus, mulle tundub on, et kutsuja on teinud praktiliselt kõik, mida üldse teha annab, valesti."

"Ta lammutab institutsiooni ja seda toetavaid kirjutamata reegleid ning poliitilise kultuuri norme oma esimesest tööpäevast peale. Ta käsitleb presidendi ametit kui mingit tema isiklikku asja, kus elada välja oma tujusid, mitte kui riiklikku institutsiooni. Seega ei ole kuidagi põhjendatud nõuda, et tema kutsele tuleb vastata "austusest institutsiooni vastu"," lisas Helme.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...