Perearstid: viiruse tõkestamiseks tuleb haigestunud varakult leida

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles reedel ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera", et koroonaviirusega nakatumiste tõusutrendis tuleb kaaluda viiruse leviku tõkestamiseks lisasamme, kuid praegu on oluline viirusega kokkupuutunute kiire isoleerimine, testimine ja ravi.

Pilt: Mats Õun
Tervis Eesti

Perearstid: viiruse tõkestamiseks tuleb haigestunud varakult leida (2)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles reedel ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera", et koroonaviirusega nakatumiste tõusutrendis tuleb kaaluda viiruse leviku tõkestamiseks lisasamme, kuid praegu on oluline viirusega kokkupuutunute kiire isoleerimine, testimine ja ravi.

"Kui see trend püsib, siis meil tuleb mingi hetk hakata taas mõtlema selle peale, kas on vaja mingisuguseid lisasamme astuda, lisameetmeid tarvitusele võtta. Aga praegu, esmajärjekorras on oluline lähikontaktsete tuvastamine, haigusega kokkupuutunute kiire isoleerimine, testimine," rääkis minister.

Ka perearstid kinnitavad, et viiruse tõkestamiseks tuleb haigestunud varakult üles leida.

"Ülesanne on praegu piirata haigestunud inimeste teiste nakatamist ehk me peame need inimesed võimalikult varakult üles leidma. Meditsiinil peab olema võimalikult väike barjäär selleks, et inimene saaks meditsiiniasutusega kontakti," ütles perearstide seltsi juht Le Vallikivi.

Öpik: koroonaviiruse uued üksikjuhtumid on salakavalad

Terviseameti Põhja regionaalosakonna juht Ester Öpik ütles reedel ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera" antud intervjuus muu hulgas, et kui peresisesed koroonaviirusesse nakatumised ei ole üllatavad, siis murettekitavamad on niisugused nakatumised, mille puhul ei ole teada, kus inimene on viiruse saanud.

"Meie jaoks murettekitavamad on need olukorrad, mida ka juhtub iga päev, kus tuleb üksikuid haigestunuid ja nemad ise ka ei oska öelda, kus nad selle viiruse on saanud. Nad jutustavad küll, et kasutavad ühistransporti või käivad avalikes kohtades, aga täpselt ei tea. Kui selliseid juhtumeid tekib väga palju, siis see on koht, kus me erakordse täpsusega veelkord süveneme ja vaatame, mis sealt välja paistab. Me läheme juba täna ka rühmaviisilise puhul sügavuti sisse, aga üksikjuhtumid on salakavalad," sõnas Öpik.

Piriide avanemise kohta rääkis Öpik, et piirangute leevendamisel oli teada, siis võib aset leida nakatunute arvu mõningane tõus.

"Tõepoolest, oli ju teada, et kui me natukene vähemhaaval leevendame piiranguid, siis võime kohata teatud nakatunute arvu tõusutrendi. Oleme seda ka näinud. Lähiriikidest, näiteks Soomest ja Rootsist on pereliikmed, kes on seal olnud tööl, tulnud üle tüki aja pere juurde ja on juhtumeid, kus ka teised pereliikmed on seeläbi nakatunud.Samas on olukord, et me saame väga hästi kohe teada, kui inimene on andnud positiivse proovi, me selgitame kohe välja, kellega ta on võib-olla kokku puutunud. Joonistub välja lähikondsete ring. Lähikondsed me juba siis võtame enda hoole alla, palume neil ka viibida kodus, oma tervist jälgida," seletas Öpik.

"Sellisel juhul, kui tekivad perenakatumised, need ei üllata meid nii palju, kuivõrd nad on lähikontaktsetena meil olnud juba kontrolli all ja nad ei ole nii palju vabalt ringi liikunud," lisas Öpik.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...