Piip ja Tuut kutsuvad lapsi endaga koos kooli minema

Tänavusel aabitsapeol astuvad laste ette teadusteater, Mikk Mäe ning klounid Piip ja Tuut. Kooliminekut tähistav pidu algab 1. septembril kell 14.

Pilt: Scanpix

Piip ja Tuut kutsuvad lapsi endaga koos kooli minema

Kai Maran

Tänavusel aabitsapeol astuvad laste ette teadusteater, Mikk Mäe ning klounid Piip ja Tuut. Kooliminekut tähistav pidu algab 1. septembril kell 14.

Laste kooliminekut tähistav aabitsapidu algab 1. septembril kell 14. Kahetunnise kontserdi jooksul astuvad suurel laval üles linna huvikoolide tantsu- ja muusikakollektiivid, teadusteater ja tsirkus. NUKU näitlejad esitavad Krõlli räppi, peaesinejaiks on aga Tallinna 21. kooli 4. klassi ansambel Traffic Lights ja Mikk Mäe oma bändiga. 

Kohal loomaaed ja energiakeskus

Vastseid kooliastujaid ja nende peresid tervitavad abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Kesklinna vanem Alar Nääme.  Väljakul on avatud linna huvikoolide, loomaaia, energia avastuskeskuse, ajaloomuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, Lennusadama, lastekirjanduse keskuse ja linnamuuseumi töötoad, kus viiakse läbi vahvaid katseid ja meisterdatakse. 

Lapsed saavad hüpata batuudil ja neile jagatakse õhupalle. Lastel tuleb kindlasti kaasa võtta kevadel lasteaiast saadud peokutsed, sest nende alusel loositakse välja ahvatlevaid auhindu.

4,6 kilomeetrit trenni

Lasnamäel Pae pargis saab 1. septembril kepikõndi harjutada. 
"Selline vabas õhus liikumine võiks  olla hea võimalus pärast koolitunde pead puhata, sest aja peale tegevusi meil pole," lausus Stamina spordiklubi juhatuse liige Urmo Raiend. "Tähtis on osavõtt! Neljapäeval on start avatud kella 17-20 Pae pargi parklas Majaka põigu lähedal."
Kokku on Stamina tervisejooksu ja -kõnni sarjal 21 etappi, millest osavõtuks saab registreeruda spordiklubi kodulehel. "Kooliaasta avapäeval kõnnitakse 4,6 kilomeetrit, see on kaks ringi Pae pargi rohkem kui kahekilomeetrisel terviserajal," ütles Raiend, kelle sõnul on sel päeval treeninguvõimalustega tutvuma oodatud kõik huvilised.
----------------------

Tallinna õpilaste arv kasvab

 Linna koolides asub õppima üle 42 900 õpilase, neist 4550 läheb esimesse klassi. Esimesse klassi astujaid on 25 võrra enam kui möödunud õppeaastal. 
 Kümnendasse klassi läheb algaval õppeaastal ligikaudu 3200 õpilast ehk sada õpilast rohkem kui mullu. Kokku on gümnaasiumiõpilasi sel õppeaastal 9197, eelmisel õppeaastal oli neid 8939. 
 Üle Eesti läheb sügisel üldhariduskooli 143 550 õpilast. Õppurite arv on küll mullusega võrreldes 3000 võrra kasvanud, kuid siiski üle 20 000 vähem kui kümne aasta eest.

Laadimine...Laadimine...