Pikakari ja Pirita supelrandades algas rannahooaeg Sinilipu heiskamisega

Kuigi linlased kasutavad Tallinna supelrandu juba aktiivselt, avati rannad ametlikult täna, mil tööd alustab ka rannavalve.

Pilt: Albert Truuväärt/ lipu heiskamine Pikakaril

Pikakari ja Pirita supelrandades algas rannahooaeg Sinilipu heiskamisega

Kuigi linlased kasutavad Tallinna supelrandu juba aktiivselt, avati rannad ametlikult täna, mil tööd alustab ka rannavalve.

Täna, rahvusvahelisel lastekaitse päeval heisatiametliku suplushooaja avamise puhul Pirita ja Pikakari rannas Sinilipp.
Kuigi linlased kasutavad Tallinna supelrandu juba aktiivselt, avati rannad ametlikult täna, mil tööd alustab ka rannavalve. Tallinnas on viis avalikku supelranda: Harku järve, Kakumäe, Pirita, Stroomi ja Pikakari. Pirita ja Pikakari randades on see juba viies kord, kui suvisel rannahooajal sinilipp heisatakse.
 
Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgise Sinilipp saamine tunnustus, mis tõendab kahe Tallinna supelranna teenuste ja veekvaliteedi kõrget taset. "Sinilipuga pärjatakse vaid rannad, mis vastavad kindlatele keskkonna, teenuste ja ohutuse kriteeriumitele. Seega on Pirita ja Pikakari rannad sooja suvepäeva veetmiseks kindlasti head kohad," ütles abilinnapea.  "Sinilipu saamine sõltub paljuski veekvaliteedist ja Läänemere seis pole kahjuks kiita. Selles osas seisab Tallinnal ning teistel Läänemere-äärsetel piirkondadel veel suur hulk tööd ees. Loodetavasti saab lähiaastatel Sinilipu heista ka teistes Tallinna randades," lisas Izmailova.
 
Mõlemad rannad on suviseks rannahooajaks valmis – liiv on puhtaks sõelutud, hooldatud ja paigaldatud on prügikastid ja kiiged, Pirital on liivast puhastatud promenaad. Suplejatele on tehtud nähtavaks info nii supluskoha kui suplusvee kvaliteedi kohta. Suplusveele ja supluskohtadele esitatavate nõuetega saab tutvuda Terviseameti kodulehe kaudu (http://terviseamet.ee/keskkonnatervis/vesi/suplusvesi.html).
 
Sinilipp heisatakse Pikakari rannas 1. juunil kell 10 ja Pirita rannas kell 11. Pikakari rannas toimub lisaks lipu heiskamisele ka lastekaitse päeva tähistav matk linnaosa nelja lasteaia lastele. Sportlikult astuvad rannahooajale vastu ka kepikõndijad, kes pärast liputseremooniat teevad trenni Paljassaare hoiualal. Kõik loodushuvilised on oodatud Paljassaare hoiualale tagasi 13. juuni õhtul, mil sinilipuga tähistatud rannaalal ja selle ümbruses toimub õhtumatk "Öö hääled". Matka juhendab Meelis Uustal Tallinna Linnuklubist. Matka korraldaja on Tallinna Keskkonnaamet.
 
2018. aastal heisatakse Sinilipp 45 riigis enam kui 4500 supelranda ja väikesadamasse üle maailma. Eestis taastati võimalus taotleda Sinilipp 2014. aastal Tallinna linna ja Eesti Looduskaitse Seltsi koostöö raames. Tallinnas koordineerivad Sinilipuga tunnustatud randade haldamist Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused ning keskkonnateadlikke tegevusi Tallinna Keskkonnaamet.
 
Supelrandade suvehooaeg lõpeb 31. augustil.
Laadimine...Laadimine...