Pirita ja Pikakari supelrandades heisatakse ökomärgis Sinilipp

Tänavusel hooajal heisatakse Pirita ja Pikakari supelrandadel taas rahvusvaheline kvaliteedi ökomärgis Sinilipp.

Pilt: Pixabay
Tallinn Eesti

Pirita ja Pikakari supelrandades heisatakse ökomärgis Sinilipp

Toimetaja: Vesta Reest

Tänavusel hooajal heisatakse Pirita ja Pikakari supelrandadel taas rahvusvaheline kvaliteedi ökomärgis Sinilipp.

Tallinna kahte supelranda tunnustatakse kvaliteedimärgiga Rahvusvahelise Keskkonnahariduse fondi FEE poolt juba kuuendat aastat järjest. Uhke ökomärgis Sinilipp heisatakse ka Pärnu randa.

Sinilipu heiskamise tseremooniad toimuvad reedel, 31.mail kell 11.00 Pirital ja kl 14.00 Pikakari rannas, kus Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse liige Juhan Telgmaa annab sinilipud linna esindajatele üle. Sinilipu heiskamise tseremooniast Pirital võtab osa abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Pikakari rannas osalevad sinilipu heiskamise tseremoonial Põhja-Tallinna linnaosavanemPeeter Järvelaid ja Tallinna Keskkonnaameti juhataja asetäitja Elena Sapp.

Eesti Looduskaitse Selts, kes on Rahvusvahelise keskkonnahariduse fondi FEE esindaja Eestis, teatas, et rahvusvaheline žürii otsusega said kaks Tallinna supelranda – Pirita ja Pikakari – taas heisata sinilippu tänavusel hooajal. Rahvusvahelise ökomärgise Sinilipp saamine eeldab põhjalikku ettevalmistust, kvalifitseerimiseks on vajalik täita 32 kriteeriumit ja sellel aastal ei olnud žüriil ühtegi märkust ning otsus saadeti kiidusõnadega tehtud töö eest. Kriteeriumite täitmisel on suur panus Pirita Linnaosavalitsusel ja Põhja-Tallinna Valitsusel koostöös Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Kommunaalametiga.

Tallinna Keskkonnaamet planeerib suviseks rannahooajaks mitmeid keskkonnahariduslikke tegevusi. Koostöös Pernova hariduskeskusega on Pirita ja Pikakari randades nädalavahetustel kogu perele mõeldud tegevustelk „Hoia merd“. Tegevustelgis pakutakse juhendajate eestvedamisel erinevaid õppemänge merekeskkonnaga tutvumiseks ja puhta mere hoidmiseks, ülevaade erinevatest rannatüüpidest, merega seotud taimedest, loomadest, lindudest ja kaladest. Selline tegevus aitab tõsta osalejates teadlikkust Läänemere keskkonna probleemidest. Pirita rannas on juulikuus üleval näitus "Mereprügi", mis suunab tähelepanu merekeskkonna hoidmisele.

2019. aastal heisatakse Sinilipp 45 riigis 4560 supelranda ja väikesadamasse üle maailma. Eestis taastati võimalus taotleda Sinilipp alates 2014. aastast Tallinna Keskkonnaameti ja Eesti Looduskaitse Seltsi koostöö raames. Tallinnas koordineerivad sinilipuga tunnustatud randade haldamist Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused ning keskkonnateadlikke tegevusi Tallinna Keskkonnaamet.

Laadimine...Laadimine...