Pirita ja Pikakari supelrandades heisatakse ökomärgis Sinilipp

Tänavusel hooajal heisatakse Pirita ja Pikakari supelrandadel taas rahvusvahelise kvaliteedi ökomärgis „Sinilipp“.

Pilt: Scanpix

Pirita ja Pikakari supelrandades heisatakse ökomärgis Sinilipp

Toimetaja: Toomas Raag

Tänavusel hooajal heisatakse Pirita ja Pikakari supelrandadel taas rahvusvahelise kvaliteedi ökomärgis „Sinilipp“.

Rahvusvaheline keskkonnahariduse fondi FEE tunnustab Tallinna kaht supelranda kvaliteedimärgiga juba kuuendat aastat järjest. Ökomärgis „Sinilipp“ heisatakse ka Pärnu randa.

Sinilipu heiskamise tseremooniad toimuvad reedel kell 11 Pirital ja kell 14 Pikakari rannas, kus Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse liige Juhan Telgmaa annab sinilipud linna esindajatele üle. Sinilipu heiskamise tseremooniast Pirital võtab osa abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Pikakari rannas osalevad sinilipu heiskamise tseremoonial Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid ja Tallinna keskkonnaameti juhataja asetäitja Elena Sapp.

Eesti Looduskaitse Selts, kes on rahvusvahelise keskkonnahariduse fondi FEE esindaja Eestis, teatas, et rahvusvaheline žürii otsusega said kaks Tallinna supelranda – Pirita ja Pikakari – taas heisata sinilippu tänavusel hooajal. Rahvusvahelise ökomärgise „Sinilipp“ saamine eeldab põhjalikku ettevalmistust, kvalifitseerimiseks on vajalik täita 32 kriteeriumit ja sellel aastal ei olnud žüriil ühtegi märkust ning otsus saadeti kiidusõnadega tehtud töö eest. Kriteeriumite täitmisel on suur panus Pirita linnaosavalitsusel ja Põhja-Tallinna valitsusel koostöös Tallinna keskkonnaamet ja Tallinna kommunaalametiga.

Tallinna keskkonnaamet planeerib suviseks rannahooajaks mitmeid keskkonnahariduslikke tegevusi. Koostöös Pernova hariduskeskusega on Pirita ja Pikakari randades nädalavahetustel kogu perele mõeldud tegevustelk „Hoia merd“. Tegevustelgis pakutakse juhendajate eestvedamisel erinevaid õppemänge merekeskkonnaga tutvumiseks ja puhta mere hoidmiseks, ülevaade erinevatest rannatüüpidest, merega seotud taimedest, loomadest, lindudest ja kaladest. Selline tegevus aitab tõsta osalejates teadlikkust Läänemere keskkonna probleemidest. Pirita rannas on juulikuus üleval näitus „Mereprügi“, mis suunab tähelepanu merekeskkonna hoidmisele.

2019. aastal heisatakse Sinilipp 45 riigis 4560 supelranda ja väikesadamasse üle maailma. Eestis taastati võimalus taotleda Sinilipp alates 2014. aastast Tallinna keskkonnaameti ja Eesti Looduskaitse Seltsi koostöö raames. Tallinnas koordineerivad sinilipuga tunnustatud randade haldamist Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused ning keskkonnateadlikke tegevusi Tallinna keskkonnaamet.

Laadimine...Laadimine...