Pirita Spordikeskus avas petangiväljaku

"Petangimängijad on juba mõnda aega oodanud oma väljakut, kus oleks võimalik ka võistlusi korraldada ning on hea meel, et neil on nüüd Pirita jõe ääres looduskaunis keskkonnas selline võimalus," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart 

Pilt: Raepress

Pirita Spordikeskus avas petangiväljaku

"Petangimängijad on juba mõnda aega oodanud oma väljakut, kus oleks võimalik ka võistlusi korraldada ning on hea meel, et neil on nüüd Pirita jõe ääres looduskaunis keskkonnas selline võimalus," sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart 

Eile avati Pirita Spordikeskuses kümne mängupaigaga petangiväljak, kus on võimalus korraldada ka ametlikke võistlusi.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et vastavatud petangiväljak asub Pirita jõe äärsel alal ja on avatud kõigile mänguhuvilistele. "Eelmisel kuul pälvis Pirita Spordikeskus Vabariigi Presidendi poolt ellu kutsutud kodukaunistamise konkursil "Eesti kaunis kodu 2017" tunnustuse kui üks aasta parim tervisespordirajatis. Nüüd, uue liikumisvõimaluse lisandumine üksnes täiendab omistatud tiitli väärtust ning loomulikult toob rõõmu aktiivsetele linlastele," ütles Kõlvart. "Petangimängijad on juba mõnda aega oodanud oma väljakut, kus oleks võimalik ka võistlusi korraldada ning on hea meel, et neil on nüüd Pirita jõe ääres looduskaunis keskkonnas selline võimalus."  

Populaarseks kuuliviskemänguks saab petangikuulide komplekte laenutada ka Pirita Spordikeskusest.

Pirita linnaosavanema Tõnis Möldri sõnul on linnaosa jaoks oluline kogu aeg arendada oma vaba aja veetmise võimalusi ning petangiväljaku rajamine annab inimestele taaskord juurde ühe väga toreda valiku, mida vabal ajal teha. "Väljak on suur, kõrval on tõeliselt ilus loodus ning lisaks mahub siia rohkelt spordisõpru korraga, tulge tutvuma!" sõnas Mölder.

Eesti Petanque Klubide Liidu juhatuse liige Kadri Arunurm leiab, et on ülimalt tore, et nüüd on jälle ka Tallinnas üks tore petangiväljak, kus saab korraldada võistlusi ja on võimalus uutel huvilistel kätt proovida. "Tundsime Tallinnas tõsiselt puudust suuremast väljakust. Suur aitäh Pirita Spordikeskusele, et nad sellise võimaluse on andnud," ütles Arunurm.

Petank on Prantsusmaalt pärit kuuliviskemäng, mis arendab mõtlemisvõimet, analüüsioskust ja meeskonnatööd, pakkudes harrastajatele rikkalikult positiivseid emotsioone ja rohkelt adrenaliini. Petanki leiutas 1907. aastal Prantsusmaal La Ciotat´ linnakeses vana kuulimängude harrastaja Jules "Le Noir" Hugues. Ehkki petanki peetakse eelmise sajandi leiutiseks, väidavad arheoloogid, et petangi-taolist kuulimängu tundsid ka juba muistsed vaaraod. Seega võib tegemist olla inimajaloo ühe vanima mänguga.

Eestisse jõudis mäng Soome kaudu 1989. aastal.

Petanki mängitakse ühe- kuni kolmeliikmeliste võistkondade vahel. Kuulide läbimõõt on 70,5-80 mm ja kaal 650-800g. Kõige tähtsam mänguvahend on 30mm läbimõõduga puust snadi, mis visatakse kuue kuni kümne meetri kaugusele ning asutakse siis kuule sellele võimalikult lähedale viskama. Viskevooru võidab see, kelle kuul on snadile kõige lähemal.

Eesti petangimängijatel on üsna tihe võistlusgraafik. Iga kuu toimub mitmeid võistlusi nii Tallinnas, Kärdlas, Haapsalus, Valgas kui Kohtla-Järvel. Osaletakse ka rahvusvahelistel võistlustel.

Pirita Spordikeskus ja Tõrva Terviserajad pälvisid Vabariigi Presidendi poolt ellu kutsutud kodukaunistamise konkursil "Eesti kaunis kodu 2017" parima tervisespordirajatise tiitli. Pirita Spordikeskus on mitmekülgne spordiasutus, pakkudes liikumisvõimalusi erinevatele vanusegruppidele ja erinevate raskusastmetele. Spordikeskusesse on treenima oodatud igas vanuses tervise-ja tippsportlased. Lähemalt leiab spordikeskuse kohta infot http://piritaspordikeskus.ee/

 

 

Laadimine...Laadimine...