Pirital algas uue hooldekodu ehitus

"Hooldekodu kohtade puudus väga suur probleem. Nii nagu enamikes hooldekodudes on ka Merivälja pansionaadis pidevalt järjekord, sest soovijaid on rohkem kui kohti," ütles Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinat.

Pilt: Pirita LOV

Pirital algas uue hooldekodu ehitus

Toimetaja: Toomas Raag

"Hooldekodu kohtade puudus väga suur probleem. Nii nagu enamikes hooldekodudes on ka Merivälja pansionaadis pidevalt järjekord, sest soovijaid on rohkem kui kohti," ütles Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinat.

Septembri algul said hoo sisse Pirital Kose asumis uue hooldekodu ehitustööd. Moodne hooldekodu rajatakse aadressile Hunditubaka tee 12/Karukella tee 5 ja peaks valmima järgmise aasta sügiseks.

Liinati sõnul on uut hooldekodu Piritale kavandatud mitu aastat ning uus maja pakub tänapäevaseid tingimusi kõigile – nii selle elanikele kui ka personalile. Ka on arvestatud, et hooldekodu jääb piisavalt kaugele naaberkinnistutel asuvatest kortermajadest, samuti eraldatakse hooldekodu naaberkinnistutest uue kõrghaljastusega.

Liinati sõnul on hoone arhitektuuri üldkontseptsioonis kõik hästi paigas ning uus maja peaks pakkuma rõõmu ja rahuldama ka kõige nõudlikemate klientide vajadused. 

"Hoone põhiplaani lahendus tuleb selliselt, et klientide tubades tagada võimalikult palju loomulikku valgust, seetõttu tekib aga sopiline maht, mille vahel on jalutamiseks ja päikesevannideks haljastatud terrassidega istumise kohad," kirjeldas Liinat uue maja võimalusi.

Eakatekodu hakkab pakkuma kohti 270 kliendile ja töökohti enam kui 120 töötajale. Hoone pindala on üle 7000 ruutmeetri. Ehituse peatöövõtja on Fertum Holding OÜ, teatas eakatekodu opereerima hakkav Maarjamaa Kodud OÜ.

Hoone hakkab paiknema suurel kõrghaljastusega kinnistul, kuhu rajatakse muuhulgas ka funktsionaalsed pargialad, mis pakuvad hoone tulevastele elanikele jõukohaseid vaba aja veetmise võimalusi. Eakatekodu on kahekorruseline, milles on ühe- ja kahekohalised toad.

"Meie missioon on tagada turvaline ja kindel kodu nendele eakatele, kes vajavad igapäevast abi. Hoolitseme selle eest, et iga meie klient tunneks ennast meie juures koduselt ning et iga päev oleks meeleolukas," ütles Maarjamaa Kodude juht Kristo Priimägi pressiteates.

Selle tagamiseks on elu- ja puhkeruumide pindala ligemale kolm korda suurem, kui normidega nõutud. Hoonesse rajatakse muu hulgas ka meelelahutussaal kontsertide, etenduste ja tähtpäevade korraldamiseks.

Maarjamaa Varahaldus OÜ rajab Piritale 8 miljonit eurot maksva Ürgoru eakatekodu, mis valmib 2020. aasta sügiseks.

Hooldekodu projekteeris Loft AB OÜ.

Hooldekodu illustratsioonid Loft AB OÜ.

Laadimine...Laadimine...