Pirital käivitub taas Beebikino

Pirita pakub taas filmielamusi ka põnnidega lastevanematele. 10. jaanuaril kell 11.30 linastub Pirita Vaba Aja Keskuses Eesti-Läti dokumentaalfilm "Surematu".

Pilt: Pirita linnaosavalitsus

Pirital käivitub taas Beebikino

Toimetaja: Vesta Reest

Pirita pakub taas filmielamusi ka põnnidega lastevanematele. 10. jaanuaril kell 11.30 linastub Pirita Vaba Aja Keskuses Eesti-Läti dokumentaalfilm "Surematu".

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on Beebikino Pirital juba üsna pikaajaline traditsioon. "Beebikino käivitati 2015. aastal sooviga pakkuda filmielamusi ka lastevanematele, kes on pisipõnnidega kodused, kuid soovivad kinno tulla. Beebikino on hea võimalus teha seda koos väikese lapsega," sõnas linnaosa vanem.

Beebikino seanssidel on helinivoo vaiksem ja saalis on mahe valgus. Vanematel on lubatud saali kaasa võtta turvahäll või käru, milles laps saab filmi ajal uinuda. Väikelaste jaoks on saalis avatud loomenurk, kus saab filmi ajal joonistada, puslet kokku panna, vajadusel saalis ka ringi liikuda.

"Filmihuvilisi – nii emasid kui ka isasid – on Beebikino seanssidel olnud kümmekond, külastajate arv sõltub muu hulgas ka laste uneaegadest, kuidas keegi ennelõunasel kellaajal toimetab," sõnas Pirita Vaba Aja Keskuse peaspetsialist kultuuri alal Annie Rist. Ta lisas, et samuti on Beebikinno oodatud vanavanemad koos lastelastega.

Beebikinos näidatav film on sama, mis linastub samal päeval toimuval kogukondlikul kinoõhtul. 10. jaanuaril linastub nii Beebikinos kui ka õhtul algusega kell 18.00 Eesti-Läti dokumentaalfilm „Surematu“. Venemaa Kaug-Põhja tööstuslinnas filmitud "Surematu" püüab mõista, mis ahvatleb inimesi vabatahtlikult maha salgama oma isiksust ja muutuma riiklikuks ressursiks. Kas inimene saab üldse olla vaba totalitaarses ühiskonnas? Filmi režissöör on Ksenija Ohhapkina, film on võitnud mitmeid auhindu.

Beebikino ja kogukondlikud kinoõhtud toimuvad Pirita Vaba Aja Keskuses kord kuus. Filmide näitamine toimub Kinokoja-Kinovõrgu (MTÜ Kinobuss) kaudu.

Laadimine...Laadimine...