Pirital veeti ära 22 000 lehekotti

Kolme nädala jooksul veeti Pirita kinnistutelt ära 22 000 lehekotti. Peale puulehtede võis kottidest leida ka õunu, niidujäätmeid, kõrvitsaid.

Pilt: Pirita LOV

Pirital veeti ära 22 000 lehekotti

Toimetaja: Toomas Raag

Kolme nädala jooksul veeti Pirita kinnistutelt ära 22 000 lehekotti. Peale puulehtede võis kottidest leida ka õunu, niidujäätmeid, kõrvitsaid.

Igal sügisel toimub Pirital lehekottide kampaania, mille raames viib linnaosavalitsus elanikelt tasuta ära sügisel mahalangenud puulehed. 

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on linnaosavalitsus lehekottide tasuta äravedu korraldanud juba 16 aastat ning tegemist on ühe töömahukama ettevõtmisega.

"Pirita elanike hulgas on lehekottide tasuta äravedu väga oodatud, viimastel aastatel oleme sügiseti ära vedanud paarkümmend tuhat kotti. Soovi avaldanud kinnistutelt veeti ära kuni 15 lehekotti," sõnas linnaosa vanem. Ta lisas, et heakorraalane ettevõtmine läks maksma ümmarguselt 20 000 eurot.

„Tänan kõiki piritalasi, kes registreerusid lehekottide äraveoks õigel ajal ja järgisid täpselt juhiseid. Kahjuks oli ka hilinejaid ja kinnistuomanikke, kes ei pannud kottidesse ainult puulehti, vaid sokutasid sinna niidujäätmeid, oksi, arbuusikoori, õunu. Ja kuna lehekottide äraveo aeg langes kokku halloween’iga, oli kottidesse pandud ka kõrvitsaid," kirjeldas linnaosa vanem. Tema sõnul olid vedajad vastutulelikud ja kellegi kotte maha ei jäetud, kuid järgmisel sügisel veetakse ära ainult need kotid, mis on tõesti õigeks ajaks registreeritud ning sisaldavad ainult puulehti. "Olen saanud tagasisidet, et mitte igal majal Pirital ei ole numbrit. See on kohustuslik – igal majal peab olema number ja selle peab tagama kinnistu omanik," sõnas Liinat.

Lehekottide äraveo tellis Pirita Linnaosa Valitsus ja lehekotte vedas Pyrolla OÜ.

Laadimine...Laadimine...